Каталог матеріалів

Урок №12 з хімії для 7 класу за О. Григорович - Навчальне дослідження №3 «Порівняння фізичних властивостей металів і неметалів»

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 7 клас О.В. Григорович, О.Ю. Недоруб («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2024 № 124) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №12. Навчальне дослідження №3 «Порівняння фізичних властивостей металів і неметалів»

Мета: Навчити учнів порівняти властивості металічних та неметалічних речовин. Навчити учнів працювати з лабораторним обладнанням, посудом, речовинами. Навчити учнів представляти результати дослідження в запропонований спосіб. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій. Усвідомлювати, що знання, зокрема про природу, є продуктом діяльності (переважно експериментальної) наукової спільноти впродовж багатьох століть.

Очікувані результати: учні порівняти властивості металічних та неметалічних речовин. Учні зможуть працювати з лабораторним обладнанням, посудом, речовинами. Учні зможуть представляти результати дослідження в запропонований спосіб. Вони розвинуть здатність аналізувати інформацію, пов’язану з хімічними процесами, порівнювати властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки та робити обґрунтовані висновки. Учні навчаться самостійно знаходити, аналізувати та узагальнювати інформацію про хімічні процеси, ефективно використовувати різні джерела для вирішення конкретних задач. Формується інтерес до предмету хімії, розуміння її важливості для сучасного суспільства, а також позитивне ставлення до дослідницької діяльності та природничих наук. Учні зможуть конструктивно взаємодіяти з однокласниками та вчителем, аргументовано висловлювати свої думки та дискутувати на теми, пов’язані з хімією. Вони усвідомлять значення науки і техніки в сучасному світі, розуміючи, що знання про природу є результатом тривалої та систематичної наукової діяльності, зокрема експериментальної. У результаті формується всебічно розвинена особистість з чітким уявленням про значення хімії та природничих наук у повсякденному житті і розвитку суспільства.

 Обладнання: мультимедійний комплект; зразки металів (залізо, алюміній, мідь, цинк тощо);неметалів (сірка, графіт, активоване вугілля тощо) або світлини зразків речовин (ртуть, бром, хлор тощо) чи відео про ці речовини;металева пластина або стрічка; парафін або пластилін; металева, пластикова та дерев’яна палички; склянка; вода.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-5. Поняття молекули. Хімічні формули.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 6. Сьогодні ми будемо порівняти властивості речовин. Удосконалювати вміння: спостерігати й описувати явища та процеси; розмірковувати, робити висновки на основі спостережень і власного досвіду; працювати з лабораторним обладнанням, посудом, речовинами; представляти результати дослідження в запропонований спосіб.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7. Хімічні формули – це хімічні слова!

Слайд 8. Що нам знадобиться?

Слайд 9. Що ми маємо зробити?

Слайд 10. Що ми маємо зробити?

Слайд 11. Дослідіть, як поширюється теплота в металах

Слайд 12. Теплопровідність в різних матеріалах

Слайд 13. Теплопровідність в різних матеріалах

Слайд 14. Теплопровідність в різних матеріалах

Слайд 15. Які висновки ми маємо зробити?

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17-19. Робота в групі.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 20. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні