Каталог матеріалів

Урок №119 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування вправ і задач на округлення десяткових дробів

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 119. Розв’язування вправ і задач на округлення десяткових дробів.

Мета: закріпити поняття наближеного значення числа, округлення чисел; домогтися засвоєння правил округлення десяткових дробів; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють округляти десяткові дроби та натуральні числа.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Усні приклади.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-7. Рухлива вправа.

Слайд 8-15. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1 - 3 рівня складності № 1368,1369, 1371, 1373, 1374.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Завдання: Округліть число 19778,978914 до:

1) одиниць; 2) десятків; 3) сотень;4) тисяч; 5) сотих; 6) десятих;

7) десятитисячних; 8) тисячних.

Слайд 18. Завдання. Деякий десятковий дріб з двома знаками після коми округлили до десятих і отримали 7,2. Знайди найменше і найбільше числа, для яких можна було отримати такий результат.

Слайд 19. Індивідуальна робота.

Автівка виїхала з Києва о 8 год і прибула до Львова о 17 год. З якою швидкістю рухалася автівка, якщо відстань між Києвом і Львовом — 560 км, а на зупинки було витрачено 2 години?

Слайд 20. Задачі на логіку.

Якщо між цифрами двоцифрового числа вписати це саме двоцифрове число, то одержане чотирицифрове число буде більше за початкове у 77 разів. Знайдіть це число?

Підсумок

Слайд 21. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні