Каталог матеріалів

Урок №118 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Виконуєм письмове додавання і віднімання

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 118. Виконуємо письмове додавання і віднімання

Мета: формувати навички письмового додавання і віднімання трицифрових чисел, удосконалювати обчислювальні навички множення та ділення круглих трицифрових чисел; актуалізувати розуміння змісту усних прийомів обчислення та вміння виконувати усні обчислення різними способами, алгоритм письмового додавання та віднімання, вміння його застосовувати до обчислень; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного і задач, обернених до задач на різницеве порівняння двох часток (пов’язані з одиничною нормою); удосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій; формувати вміння розв’язувати рівняння, знаходити значення виразів зі змінною, обчислювати периметр многокутника, порівнювати іменовані числа.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4.  Усна лічба. Завдання 98. Зошит «Працюю самостійно», с.30.

Слайд 5-7.  Математичний диктант.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Усний рахунок. Завдання 10. Виконай арифметичні дії.

Слайд 13. Завдання 1. Виконай обчислення письмово з коментарем.

Слайд 14-15. Завдання 2. Знайди значення виразів письмово. Розташуй результати в порядку зростання та розшифруй назву континенту.

Слайд 16. Завдання 3. Встав пропущені цифри.

Слайд 17-18. Завдання 4. Згадай, якими способами можна перевірити правильність розв’язання задач. Розв’яжи задачі та перевір, чи правильні розв’язки одержано.

Слайд 19-22. Завдання 5. Розв’яжи задачі. Зміни умову або запитання кожної задачі так, щоб вона розв’язувалася трьома діями.

Слайд 23. Фізкультхвилинка

Слайд 24. Завдання 6. За поданою схемою склади вираз, визнач у ньому порядок виконання арифметичних дій, знайди значення виразу.

Слайд 25. Завдання 7. Виміряй довжини сторін многокутників. Обчисли периметр кожного многокутника. Запиши результати.

Слайд 26. Завдання 8. Встав пропущені цифри в істинних нерівностях.

Слайд 27-29. Завдання 9. Знайди суму коренів (розв’язків) рівнянь.

Слайд 30. Рухлива вправа

Слайд 31. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 32-33. Завдання 2. Усно знайди значення сум і різниць різними способами.

Слайд 34. Завдання 3. Знайди значення сум і різниць письмово.

Слайд 35-39. Завдання 4. Розв’яжи задачі. Зміни умову або запитання кожної задачі так, щоб вона розв’язувалася трьома діями.

Слайд 40. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 41. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 42. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні