Каталог матеріалів

Урок №117 з української мови для 2 класу за К. Пономарьовою - Закріплюй вивчене.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20 ___ року

Конспект уроку української мови за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах), «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024, та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

 

Урок № 117

Тема: Закріплюй вивчене

Мета: повторити та закріпити вивчені теми, які вивчали протягом року; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Очікувані результати: здобувач освіти повторює та закріплює вивчені теми, які вивчали протягом року; розвиває критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; компетентність спілкування рідною мовою; виховує дбайливе ставлення до природи.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчального посібника — української мови та читання, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 5-8. Відгадайте загадки.

Слайд 9. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 10. Рухлива вправа для очей.

Слайд 11. Вправа «Вгадай слово».

Робота в зошиті.

Слайд 12. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 13. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 14. Диктант. Словникові слова.

Слайд 15. Нейропсихологічна гра "Майстерні руки« з сайту Ютуб

від каналу Creative Teacher.

ІІ. Основна частина.

Робота за посібником.

Слайд 16. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 17. Вправа 1. Друзі повернулися з екскурсії. Розглянь світлини і здогадайся, де вони побували. Запиши свою думку одним реченням.

Слайд 18. Вправа 2-3. Послухай текст. Перевір, чи правильно ти здогадався/здогадалася. Придумай заголовок до цього тексту. Запиши його і два перші речення з тексту.

Слайд 19. Вправа 3-4. Підкресли в записаних реченнях слова, які починаються і закінчуються на голосний звук. Визнач, у якому з них звуків більше, ніж букв. Поясни чому.

Слайд 20-21. Вправа 5. Прочитай. Доповни друге речення словами, протилежними за значеннями до виділених. Запиши утворене речення.

Слайд 22-23. Вправа 6-7. Прочитай, які іграшки зацікавили Родзинку. Визнач, якою частиною мови є виділені в тексті слова. Добери до них прикметники й запиши утворені сполучення слів.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25-27. Вправа 8-9. Прочитай, які іграшки здивували Читалочку. Поясни, які розділові знаки пропущені в кінці речень. Запиши питальне і спонукальне речення.

Слайд 28-30. Вправа 10-11. Прочитай, які іграшки сподобалися Щебетунчикові. Визнач, скільки речень у цьому тексті. Спиши його. Постав потрібні розділові знаки.

Слайд 31-32. Вправа 12-13. Прочитай, якими іграшками захопився Ґаджик. Випиши з тексту дієслова. Усно постав до них запитання.

Слайд 33-34. Вправа 14. Напиши текст (3-4 речення) про те, які іграшки тобі подобаються.

Слайд 35. Вправа 15. Допоможи друзям підписати світлини. Можеш скористатися довідкою.

Слайд 36-38. Вправа 16. Поясни, чому ці іграшки так назвали. Перевір за словником, чи правильно ти думаєш.

Слайд 39. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

Творче домашнє завдання.

Слайд 40. Творче домашнє завдання.

Слайд 41-42. Вправа 14. Прочитай повідомлення Читалочки. Чи можна назвати його текстом? Перетвори повідомлення на текст і запиши.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 43. Вправа «Мікрофон».

Слайд 44. Рефлексія «Загадкові листи».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні