Каталог матеріалів

Урок №117 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі.

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 117. Досліджуємо задачі.

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, а також навички письмового додавання та віднімання трицифрових чисел, актуалізувати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного, розв’язувати обернені задачі до задач на різницеве порівняння двох часток (задачі, пов’язані з одиничною нормою), зіставляти задачі й досліджувати вплив відмінностей між ними на розв’язання; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач, що містять знаходження частини від невідомого числа; формувати вміння письмового додавання та віднімання трицифрових чисел.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6.  Усне опитування.

Слайд 7.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачу 2 із задачею 1. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2?

Слайд 13. Завдання 1. Склади та розв’яжи обернену задачу до задачі 2, у якій шуканим є час роботи майстра, зазначений у запитанні задачі 2.

Слайд 14. Завдання 2. Поміркуй, якої умови бракує у формулюванні задачі, щоб вона розв’язувалась: двома діями; трьома діями.

Слайд 15. Фізкультхвилинка

Слайд 16. Завдання 3. Знайди значення сум і різниць письмово з коментарем.

Слайд 17-18. Завдання 4. Розв’яжи задачу, скориставшись підказками.

Слайд 19-20. Завдання 5. Прочитай текст. З’ясуй, про що дізнаємось, обчисливши значення кожного виразу.

Слайд 21. Рухлива вправа

Слайд 22. Усний рахунок. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 23-24. Завдання 2. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачу 1 і 2. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2?

Слайд 25. Завдання 3. Знайди значення виразів письмово.

Слайд 26. Завдання 4. Віднови істинні рівності.

Слайд 27-28. Завдання 5. Розв'яжи рівняння.

Слайд 29. Завдання 6. Розв’яжи задачу (способом підбору).

Слайд 30. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні