Каталог матеріалів

Урок №114 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Ознайомлення з найбільш уживаними вставними словами та сполученнями слів.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №114. Ознайомлення з найбільш уживаними вставними словами та сполученнями слів

Мета: закріпити знання про вставні слова та вживання розділових знаків у реченнях зі вставними словами; формувати вміння розпізнавати вставні слова, з’ясовувати їхню роль у реченні, правильно інтонувати речення зі вставними словами, вживати вставні слова в мовленні, вживати розділові знаки при вставних словах; формувати навички самостійної роботи; удосконалювати пунктуаційну грамотність; розвивати логічне мислення, творчу уяву, мовленнєві навички; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 Очікувані результати: учень/учениця вирізняє синтаксичні одиниці у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє синтаксичні одиниці за визначеними ознаками; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць; визначає мету повідомлення простим реченням; висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; характеризує емоційний стан літературного персонажа, його поведінки, вчинків засобами простого й складного речень, виявляючи толерантність; перефразовує репліки в діалозі відповідно до поставленого завдання; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення; описує власні літературні вподобання засобами речень з однорідними членами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Мозковий штурм.

Слайд 7. Творче конструювання.

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Прочитайте виразно вголос речення, у яких виділено вставні слова. Які розділові знаки використано?

Слайд 10. Запам’ятайте.

Слайд 11. Запам’ятайте.

Слайд 12. Запам’ятайте.

Слайд 13. Запам’ятайте.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Прочитайте виразно речення вголос. Доведіть, що виділені слова (сполучення слів) – вставні. З’ясуйте, що виражає або на що вказує кожне вставне слово (сполучення слів).

Слайд 18. Спишіть речення, виділяючи розділовими знаками вставні слова (сполучення слів). Підкресліть члени речення у двох перших реченнях. Поясніть значення виділеного сполучення слів. За потреби скористайтеся додатковими джерелами.

Слайд 19. Спишіть речення, виділяючи розділовими знаками вставні слова (сполучення слів). Підкресліть члени речення у двох перших реченнях. Поясніть значення виділеного сполучення слів. За потреби скористайтеся додатковими джерелами.

Слайд 20. Переписати речення, розставляючи пропущені розділові знаки. Вставні слова підкреслити. Прочитати речення, правильно їх інтонуючи.

Слайд 21. Перевірте себе.

Слайд 22. Вправа «Мікрофон»

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Оберіть цукерку».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні