Каталог матеріалів

Урок №114 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо числа різними способами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 114. Додаємо і віднімаємо числа різними способами

Мета: формувати навички додавання і віднімання круглих чисел, удосконалювати навички множення і ділення, додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; актуалізувати розуміння залежності значення суми від зміни одного з доданків, значення різниці — від зміни від’ємника, уміння додавати та віднімати двоцифрові числа способом округлення; вчити переносити спосіб округлення на випадки додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; формувати вміння виконувати додавання і віднімання способом округлення, а також вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного арифметичним та алгебраїчним методом, формувати вміння заносити дані в таблицю.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6.  Усне опитування.

Слайд 7-9.  Математичний диктант. Запишіть відповідні вирази, знайдіть їх значення.

Слайд 10.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 11-13. Хвилинка каліграфії.

Слайд 14-17. Завдання 1. Перевір, чи правильно записано правило додавання су ми до числа; правило віднімання суми від числа.

Слайд 18. Завдання 2. Обчисли зручним для тебе способом.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-25. Завдання 3. Розв’яжи задачі арифметичним або алгебраїчним методом.

Слайд 26. Завдання 4. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 27. Завдання 5. На агровиставці були відзначені гарбузи-­велетні. Назви селища, у яких виростили цих велетнів, у порядку зростання маси гарбузів. Запиши ці дані в таблицю.

Слайд 28-29. Завдання 6. Порівняй вирази.

Слайд 30. Рухлива вправа.

Слайд 31. Усний рахунок. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 32-33. Завдання 2. Поясни, як закінчити обчислення

Слайд 34. Завдання 3. Знайди значення виразів зручним для тебе способом.

Слайд 35. Завдання 4. Розв’яжи задачу. Склади і розв’яжи обернені задачі.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 37-38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні