Каталог матеріалів

Урок №113 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Множимо і ділимо багатоцифрове число на розрядне число

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 113. Множимо і ділимо багатоцифрове число на розрядне число

Мета: формувати навички письмового множення; вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати спосіб подання круглого числа у вигляді добутку числа та розрядної одиниці; спосіб послідовного множення при множенні на кругле число. Мотивувати доцільність введення письмового прийому множення трицифрового числа на кругле число. Перенести спосіб міркування при множенні двоцифрового числа на кругле на випадки множення на кругле число у межах багатоцифрових чисел. Дослідити залежність кількості нулів у добутку від кількості нулів у другому множнику при множенні на кругле число; від кількості нулів в обох множниках при множенні круглих чисел. Формувати обчислювальні навички письмового множення круглих чисел в межах багатоцифрових чисел. Актуалізувати спосіб міркування при письмовому діленні круглого трицифрового числа на кругле, перенести спосіб міркування на випадки ділення круглих багатоцифрових чисел на кругле число. Формувати обчислювальні навички ділення на кругле число в межах багатоцифрових чисел. Удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі, що містять знаходження частини від числа; задачі на пропорційне ділення; розв’язувати рівняння. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час перенесення способу міркування при письмовому діленні на кругле число на випадки ділення багатоцифрового числа на кругле.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Математичний диктант.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Заміни числа добутком розрядної одиниці та числа.

Слайд 12. Завдання 2. Знайди значення добутку за схемами.

Слайд 13. Завдання 3. Зістав добутки в кожному стовпчику. Чим вони відрізняються? Як ця відмінність впливає на розв’язання?

Слайд 14. Завдання 4. Прокоментуй розв’язання. 

Слайд 15. Завдання 5. Знайди значення добутків із коментарем.

Слайд 16. Завдання 6. Поясни, як виконано письмове ділення на кругле число. Чи можна міркувати так само в ході обчислення решти часток?

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-21. Завдання 7. Знайди значення часток, виконай перевірку.

Слайд 22. Завдання 8. Накресли відрізок СD завдовжки 36 мм і відрізок АE, довжина якого становить третину довжини відрізка СD.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 25. Завдання 2. Перевір, чи правильно подано числа у вигляді добутку.

Слайд 26. Завдання 3. Поясни, як учні виконали множення на кругле число.

Слайд 27-28. Завдання 4. Зістав добутки. Як їх відмінність вплине на розв’язання? Знайди значення добутків.

Слайд 29-31. Завдання 5. Знайди значення виразів. Виконай перевірку.

Слайд 32-33. Завдання 6. Поясни, як виконано письмове ділення на кругле число. Чи можна міркувати так само, обчислюючи решту часток?

Слайд 34. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 35. Завдання 8. Розв’яжи задачу

Слайд 36-38. Завдання 9. Знайди значення виразів. Виконай перевірку.

Слайд 39. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 41. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні