Каталог матеріалів

Урок №113 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо трицифрові числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 113. Додаємо і віднімаємо трицифрові числа

Мета: формувати навички додавання і віднімання круглих чисел, удосконалювати навички множення і ділення, додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; актуалізувати розуміння залежності значення суми від зміни одного з доданків, значення різниці — від зміни від’ємника, уміння додавати та віднімати двоцифрові числа способом округлення; вчити переносити спосіб округлення на випадки додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; формувати вміння виконувати додавання і віднімання способом округлення, а також вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного арифметичним та алгебраїчним методами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-7.  Усне опитування.

Слайд 8  Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-13. Усна лічба. Знайдіть значення виразів.

Слайд 14. Завдання 1. Усно заміни число найближчим розрядним числом. На скільки збільшилось число? Склади відповідні рівності.

Слайд 15. Завдання 2. Значення якого виразу в стовпчику знайти легше? Що змінилось? Як ця зміна вплине на результат?

Слайд 16. Завдання 3. Згадай, як міркувати під час додавання і віднімання способом округлення.

Слайд 17. Завдання 4. Знайди значення сум і різниць різними способами. Переконайся, що для знаходження значень виразів можна застосувати спосіб округлення.

Слайд 18. Завдання 5. Знайди значення виразів способом округлення.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-25. Завдання 6. Розв’яжи задачі арифметичним методом. Закінчи роз в’язання задач алгебраїчним методом.

Слайд 26. Завдання 7. Що можна придбати для туристичної мандрівки на зображені на малюнку гроші?

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Завдання 1. Заміни найближчим розрядним числом двоцифрові числа; трицифрові числа. Доповни рівності.

Слайд 29. Завдання 2. Значення якого виразу в стовпчику знайти легше? Як відмінність виразів вплине на результати? Знайди значення виразів.

Слайд 30. Завдання 3. Обчисли, використавши прийом округлення.

Слайд 31. Запам'ятай!

Слайд 32-33. Завдання 4. Знайди значення виразів, використавши за пам’яткою прийом округлення. Прокоментуй свої дії.

Слайд 34-35. Завдання 5. Розв’яжи задачу арифметичним або алгебраїчним методом.

Слайд 36. Завдання 6. Розв’яжи задачу.

Слайд 37. Завдання 7. Накресли відрізок OK завдовжки 3 см. Відрізок OK буде радіусом кола. Накресли коло з центром у точці O. Накресли круг із таким самим радіусом.

Слайд 38. Завдання 8. Розв’яжи задачу.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні