Каталог матеріалів

Урок №112 для 4 класу з української мови за І. Большаковою - Займенник я самостійна частина мови. Особові займенники.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»__________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником І. Большакова та І. Хворостяний

 

Урок №112. Займенник як самостійна частина мови. Особові займенники.

 

Мета: ознайомити учнів із займенником як самостійною частиною мови; знаходити займенники у тексті та визначати їх особу; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7. Вправа «Словникові слова».

Слайд 8. Робота на індивідуальних картках. Робота в парах.

Слайд 9. Розподіли числівники за групами.

Слайд 10. Прочитай скоромовку.

Слайд 11. Пригадай, що таке антоніми. Доберіть антоніми до поданих слів.

Слайд 12. Поясни значення фразеологізмів.

ІІ. Основна частина

Слайд 14-15. Запам’ятай.

Слайд 16. Розглянь таблицю. Назви займенники. Чому їх назвали особовими? Складіть і запишіть (у парі) діалог, уживаючи особові займенники. Визначте їх особу й число.

Слайд 17. Діти написали про себе два факти й один фейк. Чи можеш ти їх розрізнити? Чому?

Слайд 18. Запиши про себе три факти й один фейк. Обведи займенник я. Попроси друзів назвати фейк.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20. Прочитай. Як ти гадаєш, хто може про себе так говорити? Чому? Поясни значення виділених слів. Коли вживають ці слова? Спиши, замінюючи займенник першої особи однини іншим особовим займенником. Як змінився текст? Чому?

Слайд 21. Прочитай анотацію до повісті А. Аудгíльд Сульберґ «Хто проти суперкрутих?». Випиши словосполучення з особовими займенниками. Обведи їх.

Слайд 22. Напиши переказ анотації своїми словами від імені першої чи другої особи. Обведи займенники.

Слайд 23-24. Щоденні 5.

Слайд 26. Познач у робочому зошиті учня/ученицю, які правильно записали всі особові займенники. Перевір себе.

Слайд 27-28. Виконай завдання.

Слайд 29. Напиши про себе три факти й три фейки. Уживай займенники: я, мене, мені, мною. Запропонуй однокласникам й однокласницям відгадати, що є фактом, а що фейком

Слайд 30. Проаналізуй займенник за зразком.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 31. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 32. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні