Каталог матеріалів

Урок №110 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Додавання десяткових дробів.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 110. Додавання і віднімання десяткових дробів.

Мета: сформувати вміння виконувати додавання десяткових дробів та вдосконалювати навички застосування одержаних знань при розв’язуванні вправ та задач прикладного змісту; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють виконувати додавання десяткових дробів.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Повторення властивостей додавання.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-7. Основні поняття теми.

Слайд 8-9. Рухлива вправа.

Слайд 10-18. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1-2 рівня складності № 1108, 1111, 1113, 1115.

Слайд 19. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Завдання: Виконайте дії:

а) 12,3 + 5,26; б) 0,48 + 0,057;

в) 79,1-6,08; г) 2,3 + 5,4.

Слайд 21. Завдання. Обчисліть, використовуючи властивості додавання і віднімання:

а) 5,7+(2,7 + 2,3);

в) (3,941 + 15,7)+12,7;

б) 16,43+(5,6 + 7,43);

г) (163,23 + 97,189)+63,23.

Слайд 22. Індивідуальна робота.

У супермаркеті шоколадка коштує 15 грн. У неділю діє спеціальна пропозиція: заплативши за три шоколадки, четверту отримуєш у подарунок. Яку найбільшу кількість шоколадок може придбати покупець у неділю, якщо планує заплатити не більше як 100 грн?

Слайд 23. Задачі на логіку.

На двох тарілках було по 18 абрикосів. З першої тарілки взяли кілька абрикосів, а з другої — удвічі більше. Після цього на двох тарілках разом залишилося 18 абрикосів. По скільки абрикосів узяли з кожної тарілки?

Підсумок

Слайд 24. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 25. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 26 Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні