Каталог матеріалів

Урок №11 для 1 класу з музичного мистецтва за Л. Аристовою - Приходить Святий Миколай

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Аристова, Н. Чєн»

Урок №14. Приходить Святий Миколай

Будова пісні (куплет — заспів, приспів).

СММ: Дж. Ласт «Зима».

ХТД: гра «Ритмічні сніжинки»; Н. Гороховська «Святий Миколай» – розучування

Мета: познайомити учнів з будовою пісні (куплет — заспів, приспів); актуалізувати знання учнів про зимові розваги; розвивати в школярів музичний слух, артистичні і творчі здібності. Виховувати інтерес до українських традицій, народних свят і обрядів.

Очікувані результати: здобувач освіти співає вокальні вправи, дитячі пісні (зокрема Н. Гороховська «Святий Миколай») у відповідному настрої, характері; дотримується правил співу (постава, дихання); відтворює прості ритмічні послідовності (створені з половинних, четвертних та восьмих тривалостей); виконує пісні «в ролях», відтворюючи образ мімікою, пластикою рухів; створює елементарний ритмічний супровід до пісні; імпровізує голосом (музичні, мовленнєві інтонації), на музичних інструментах; рухається в ритмі і темпі музики, узгоджує свої рухи з музичним супроводом (співом); придумує образи і створює їх знайомими засобами мистецької виразності; імпровізує засобами пантоміми (міміка, жести); сприймає твір мистецтва та висловлює враження, добирає із запропонованих слів співзвучні особистим емоціям; визначає темп (повільно, помірно, швидко); регістр (високий, середній, низький), динаміку (гучно, тихо), тембр (звучання хору та оркестру), характеризує мелодію; помічає красу в довкіллі; називає твори мистецтва, що змінюють або передають його/її настрій; презентує результати власної творчості (співає пісні, виконує танцювальні рухи); бере участь у колективному виконанні творчого задуму; вербально описує свій творчий задум; визначає, що вдалося, чи не вдалося у виконанні того, що було задумано.

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан).

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Сьогодні на уроці вас чекає відкриття

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд4. Пригадайте.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд5-8. Бесіда «Ось прийшла зима. Що вона нам принесла?»

Слайд9. Вправа «Інтерв’ю»

Слайд10. Слово вчителя

Слайд11. Послухайте: Дж. Ласт «Зима».

Слайд12. Дайте відповіді на запитання.

Слайд13. Пофантазуйте.

Слайд14. Гра «Ритмічні сніжинки»

Слайд15. Рухлива вправа

Слайд16. Слово вчителя

Слайд17. Запам’ятайте.

Слайд18. Фізкультхвилинка.

Слайд19. Послухайте: пісню Н. Гороховської «Святий Миколай».

Слайд20-21. Розучуємо текст пісні «Святий Миколай».

Слайд22. Виконання пісні «Святий Миколай»

Слайд23. Гімнастика для очей

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Дайте відповіді на запитання.

Слайд25. Переглянемо мультфільм «Різдвяна казка»

Слайд26. Дайте відповіді на запитання.

Підсумок

Рефлексія

Слайд27. Рефлексія «Зірковий настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні