Каталог матеріалів

Урок №11 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Особливості зображення земної поверхні та порівняння її на топографічному малюнку

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №11. Особливості зображення земної поверхні та порівняння її на топографічному малюнку, аерофотознімку та космічному знімку, плані місцевості.

Мета: ознайомити учнів з основними методами та засобами зображення земної поверхні: вивчити топографічні малюнків, розглянути аерофотознімки та їхні характеристики, пояснити особливості космічних знімків та їхнє використання, вивчити поняття "план місцевості" та його роль у географії та плануванні, формувати у учнів розуміння різних методів та джерел отримання інформації про земну поверхню, розвитку навичок роботи з цими джерелами та їхнього використання для вирішення географічних та практичних завдань.

Очікуванні результати: учні розуміють різницю між топографічними малюнками, аерофотознімками, космічними знімками та планами місцевості, включаючи їхні характеристики і області застосування, вміють визначати масштаби зображень і робити відповідні вимірювання відстаней на різних типах картографічних матеріалів, виокремлюють та ідентифікують географічні об'єкти та особливості зображення на різних джерелах інформації, здатні використовувати знання та навички для планування маршрутів, аналізу географічних об'єктів, вирішення практичних завдань у географії та навігації, усвідомлюють важливість використання різних джерел інформації для розв'язання глобальних географічних проблем та розроблення практичних рішень в сучасному світі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. За допомогою чого можна зобразити земну поверхню?

Слайд5. Топографічний малюнок – зменшене зображення земної поверхні, на якому видно лінію горизонту.

Слайд6. Чим малюнок відрізняється від фотознімка?

Слайд7. Вправа «Трибуна думок»

Слайд8. Що можна дізнатися за допомогою аерофотознімку місцевості?

Слайд9-10. Словничок.

Слайд11. Що можна дізнатися за допомогою космічного знімку?

Слайд12. Вправа «Трибуна думок»

Слайд13. Поміркуй.

Слайд14. Вправа «Трибуна думок»

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Роздивіться плани й обміркуйте, що, на вашу думку, на них зображено.

Слайд17. Словничок.

Слайд18. Підсумуймо.

Слайд19. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд20. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд21. Перевір себе.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні