Каталог матеріалів

Урок №11-12 для 6 класу з інформатики за Н. Морзе - Інструктаж з БЖД. Факти та судження. Інформаційне сміття і як з ним боротись.

«___»__________ 20___ року

Урок №11-12. Факти та судження. Інформаційне сміття і як з ним боротись. Критичне оцінювання інформації, отриманої з інтернету. Фейки та фотофейки

Завдання уроку: розвиток мислення та вміння навчатися; надання можливості для творчого розвитку та самореалізації учня/учениці, зокрема із застосуванням цифрових інструментів; формувати вміння вчитися протягом життя, використовуючи різні джерела інформації, вчити методів та прийомів навчання.

Розвиток компетентностей: висловлення власної думки в усній і письмовій формі та за допомогою цифрових пристроїв й відповідної термінології; генерування й реалізація ідей з використанням цифрових технологій; формування прагнення самостійно опановувати нові інформаційні технології й цифрові інструменти при формуванні власного цифрового середовища.

Розвиток наскрізних вмінь та навичок: критичне та системне мислення, використовуючи різноманітні ресурси та способи оцінювання якості доказів, надійності джерел і достовірності відомостей, отриманих з електронних ресурсів; оцінювати ризики під час використання цифрових пристроїв.

Формування інформаційно-комунікаційних компетентностей: усвідомлення наслідків використання інформаційних і комунікаційних технологій для себе, суспільства, навколишнього природного середовища, дотримання етичних, культурних і правових норм інформаційної взаємодії.

Очікувані результати: учні пам'ятають правила поведінки у комп'ютерному класі; знають, що таке факти і судження та яка між ними різниця; вміють перевіряти факти на правдивість; розуміють, що таке фейки та фотофейки.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор.

Хід уроку

І. Організаційний та мотиваційний етап

Привітання з класом

Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми з вами:

дізнаємось, що таке факти і судження та яка між ними різниця;

навчимося, як перевірити факти на правдивість;

з’ясуємо, що таке фейки та фотофейки.

 

IІ. Актуалізація вивченого матеріалу

Демонстрація навчальних актуалізаційних слайдів.

ІІІ. Актуалізація набутих знань й формування вмінь та навичок

Робота за комп’ютером.

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил без­пеки та санітарно-гігієнічних норм.

 

ІV. Рефлексія й підсумок навчальної діяльності

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні