Каталог матеріалів

Урок №108 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо круглі числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 108. Додаємо і віднімаємо круглі числа

Мета: формувати навички додавання і віднімання круглих чисел, удосконалювати навички множення та ділення круглих трицифрових чисел; актуалізувати правило додавання числа до суми, віднімання числа від суми, прийом додавання і віднімання чисел на основі цих правил для випадку обчислення з двоцифровими числами; вчити переносити прийом додавання і віднімання на основі правила додавання числа до суми або віднімання числа від суми на випадки додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; формувати навички додавання і віднімання круглих трицифрових чисел на основі правил додавання числа до суми і віднімання числа від суми; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного, в яких однаковою є загальна величина, арифметичним і алгебраїчним методом.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4.  Усний рахунок. Зошит «Працюю самостійно № 3», с.20, завдання № 62.

Слайд 5-6.  Усне опитування.

Слайд 7.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Перевір, чи правильно записано правило додавання числа до суми; правило віднімання числа від суми.

Слайд 12-13. Завдання 2. Виконай віднімання на основі правила віднімання числа від суми. Виконай додавання на основі правила додавання числа до суми. Обчисли двома способами.

Слайд 14-15. Завдання 2. Переконайся, що так само можна додавати і віднімати трицифрові числа.

Слайд 16. Завдання 2. Чи можна виконати обчислення частинами двома способами у випадках, поданих нижче? Чому? Обчисли.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Завдання 3. Знайди значення часток, використовуючи прийом послідовного ділення. Розглянь різні варіанти.

Слайд 19. Завдання 4. Закінчи роз в’язання задачі способом складання рівняння.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Завдання 1. Знайди значення сум і різниць.

Слайд 22. Завдання 2. Попрацюй із математичними матеріалами.

Слайд 23-24. Завдання 3. Прокоментуй, як учні знайшли значення сум і різниць двоцифрових чисел. Переконайся в тому, що ті самі способи можна використовувати в ході додавання і віднімання трицифрових чисел.

Слайд 25. Завдання 3. Як можна міркувати при додаванні на основі правила додавання числа до суми? при відніманні — на основі правила віднімання числа від суми?

Слайд 26-27. Завдання 4. Знайди значення виразів.

Слайд 28. Завдання 5. Розв’яжи задачу арифметичним або алгебраїчним методом.

Слайд 29-32. Завдання 6. Розв’яжи рівняння.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34-35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

19.03.2022 в 21:35
Купила завантажую і не відкриває
Адміністратор Маша
20.03.2022 в 11:17
Добрий день. Відповів особистим листом на пошту.