Каталог матеріалів

Урок №107 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо задачі, які містять однакову величину

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 107. Узагальнюємо задачі, які містять однакову величину

Мета: формувати вміння розв’язувати типові задачі, що містять однакову величину. Актуалізувати спосіб розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного, на пропорційне ділення, на знаходження невідомих за двома різницями, в яких однаковою є величина одиниці виміру, а шуканим (шуканими) — значення загальної величини. Досліджувати математичні структури цих задач і умов, що визначають застосування певного способу знаходження однакової величини. Узагальнити математичні структури таких задач та плани їх розв’язування. Удосконалювати вміння розв’язувати задачі, що містять однакову величину для двох випадків. Актуалізувати правила множення і ділення на розрядну одиницю; спосіб подання чисел 9, 99, 999 тощо у вигляді різниці розрядної одиниці та числа 1; правило множення різниці на число та спосіб міркування при множенні різниці на число; застосування правила множення різниці на число при множенні на 9, 99, 999, 9999. Відкрити спосіб раціонального множення на 9, 99, 999, 9999. Удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8-12. Завдання 1. Зістав задачі 1 і 2; 1 і 3; 2 і 3. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на план розв’язування задач.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14. Завдання 2. Згадай правила множення і ділення на розрядні одиниці. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 15. Завдання 3. Подай числа у вигляді різниці розрядної одиниці та числа.

Слайд 16. Завдання 4. Згадай розподільний закон множення відносно віднімання. Застосуй його в обчисленнях.

Слайд 17. Завдання 5. Згадай способи множення на 9; 99. Знайди значення перших двох виразів у стовпчику. Чи можна міркувати так само, щоб помножити на 999? на 9 999? Знайди значення решти виразів.

Слайд 18. Завдання 6. Зістав вирази. Що цікаве можна помітити?

Слайд 19-20. Завдання 7. Обчисли зручним для тебе способом. Запиши результати.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22-25. Завдання 1. Зістав задачі. Узагальни план їх розв’язування.

Слайд 26. Завдання 2. Розв’яжи задачу двома способами.

Слайд 27. Завдання 3. Згадай відповідні правила і знайди значення виразів.

Слайд 28. Завдання 4. Подай числа у вигляді різниці розрядної одиниці та числа.

Слайд 29. Завдання 5. Знайди значення виразів.

Слайд 30. Завдання 6. Знайди значення перших двох виразів. Чи можна міркувати аналогічно, щоб помножити на 999; на 9999? Обчисли решту виразів.

Слайд 31-32. Завдання 7. Знайди значення виразів зручним для тебе способом.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34-35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні