Каталог матеріалів

Урок №107 для 1 класу з математики за С.О. Скворцовою - Досліджуємо лічильну одиницю «десяток».

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №107. Досліджуємо лічильну одиницю «десяток».

Мета: знайомити учнів з групуванням предметів при лічбі великої кількості предметів; знайомити з новою лічильною одиницею — десятком; учити лічити десятками; формувати вміння розв’язувати задачі; порівнювати математичні вирази, виконувати додавання і віднімання з іменованими числами.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд2. З’ясуй, вишень більше чи менше, ніж 10? Як дізнатися, скільки вишень, якщо вміємо лічити лише по 10? Полічи кетяги вишень. Скільки окремих вишень на одному кетязі? Чого більше: трійок вишень чи окремих вишень?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3.  При лічбі предмети зручно групувати десятками. 1 десяток складається з 10 одиниць.

Слайд4. Полічи палички одиницями; десятками. Чим відрізняються ці ряди чисел? Чим вони схожі?

Слайд5. Десятками можна лічити предмети так само, як одиницями.

Слайд6. Геометрична хвилинка.

Слайд7. Фізкультхвилинка.

Слайд8. Обведи синім олівцем 3 десятки намистинок, зеленим – 5 десятків, жовтим – 6 десятків.

Слайд9. 10 одиниць складають 1 десяток. 10 десятків складають 1 сотню. В одній сотні сто одиниць.

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Підкресли в задачі ключові слова. Обведи числові дані в кружок. Виконай короткий запис задачі. Розв’яжи задачу.

ЗМ (закріплення матеріалу)

Підсумок

Виконання інтерактивного завдання.

Рефлексія