Каталог матеріалів

Урок №106 для 3 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Спостереження за найголовнішими ознаками художніх текстів. Тема і мета художніх текстів.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.

 

Урок №106. Спостереження за найголовнішими ознаками художніх текстів. Тема і мета художніх текстів.

 

Мета: вчити дітей упізнавати та розрізнювати за характерними ознаками художні тексти; активізувати і поповнювати словниковий запас учнів; розвивати мовлення учнів, уважність, спостережливість; виховувати бажання досліджувати мовні явища, бажання вчитися.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 5. Розгадай ребус. Укажи ознаки цього тексту.

Слайд 6. Гра «Дешифрувальник».

Повідомлення теми уроку

Слайд 7. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 10. Вправа 353. 1. Прочитай вірші. Яка їх тема? З якою метою вони написані?

Слайд 11. Запам'ятай!

Слайд 12. Мовне дослідження. Досліди, які ознаки має текст художнього стилю.

Слайд 13-14. Запам'ятай!

Слайд 15. Вправа 354.

Слайд 16. Вправа 355. 1. Прочитай скоромовку Анатолія Камінчука. Як ти розумієш вислів Хмари — немов отари? Які ознаки художнього стилю має скоромовка? Який тип цього тексту? Вивчи скоромовку напам’ять.

Слайд 17. Вправа 355. Запиши з пам’яті або спиши. Установи зв’язок слів у першому або другому реченні. Підкресли члени речення.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Вправа 356. 1. Прочитай сполучення слів. Чи можна їх використати для написання тексту, який має ознаки художнього стилю? Складіть розповідь, яка має ознаки художнього стилю. Використовуйте подані словосполучення.

Слайд 20. Вправа «Крісло автора».

Підсумок

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні