Каталог матеріалів

Урок №105 для 1 класу з математики за С.О. Скворцовою - Записуємо задачу коротко. Опорна схема задачі.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №105. Записуємо задачу коротко. Опорна схема задачі.

Мета: ознайомити учнів з опорними схемами простих задач перших п’яти видів; учити складати короткий запис задачі з використанням опорної схеми; закріплювати вміння порівнювати математичний вираз і число або два математичні виразі; формувати вміння обчислювати значення виразів на дві дії; закріплювати правила знаходження невідомого компонента.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд2. Виконай дії за стрілками.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3-4.  Послухай задачу. Добери короткий запис і знайди опорну схему на сторінках 15-16 вкладки («Опорні схеми простих задач»).

Слайд5. Опорна схема – це зразок короткого запису задачі.

Слайд6-8. До задачі знайди опорну схему на с. 15-16 вкладки («Опорні схеми простих задач»). На які слова-ознаки слід орієнтуватися?

Зозуля підкинула 1 яйце в гніздо сороці й 3 яйця – в гніздо вівсянки. Скільки всього яєць підкинула зозуля?

Зозуля підкинула вівсянці й сороці всього 3 яйця. Скільки яєць зозуля підкинула сороці, якщо вівсянці дісталось 1 яйце?

У зозулі було 3 яйця. Вона підкинула сороці 1 яйце. Скільки яєць залишилось у зозулі.

Слайд9. Вибери одну задачу та склади її короткий запис.

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11-12. Добери до кожної задачі короткий запис. Знайди відповідну опорну схему на форзаці 2 підручника.

Слайд13-14. До кожної задачі знайди відповідну опорну схему на форзаці 2. На які слова-ознаки слід орієнтуватися?

Слайд15. Графічна вправа.

Слайд16. Фізкультхвилинка.

Слайд17-18. До задачі виконай короткий запис. Розв’яжи.

Слайд19.  Рухлива вправа.

Слайд20-21. Заповни таблицю.

Слайд22. Встав знаки арифметичних дій в істинних нерівностях.

ЗМ (закріплення матеріалу)

Слайд23. Є 5 банок місткістю 1 л кожна, 5 банок місткістю 2 л і банки місткістю 3 л кожна. Треба вибрати будь-які 4 банки, щоб налити в них 9 л води, причому банки потрібно наповнити доверху. Банки якої місткості слід узяти?

Підсумок

Виконання інтерактивного завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні