Каталог матеріалів

Урок №105 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Будую текст-міркування

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 105. Будую текст-міркування

Мета: поглибити знання про будову тексту, вчити розрізняти тексти-розповіді, тексти-описи, тексти-міркування, вчити будувати текст-міркування, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-8. Організація класу. Гра «Створюємо настрій».

Слайд 9. Перевірка набутих знань. Закінчи речення.

Слайд 10. Повідомлення теми уроку.

Слайд 11. Хвилинка каліграфії. Запиши словникові слова.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 14. Вправа 1. Розглянь таблицю. Порівняй будову двох типів текстів.

Слайд 15-16. Вправа 2. Прочитай пораду друзів. Визнач, до якого типу належить цей текст. Поясни чому.

Слайд 17-18. Вправа 3. Знайди в тексті про музей води твердження, доведення і висновок. Спиши доведення. Підкресли дієслова.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-21. Вправа 4. Разом із сусідом/сусідкою по парті розгляньте світлини. Поміркуйте, на якій зображено океанаріум, а на якій — аквапарк. Щоб не помилитись, прочитайте у словнику значення цих слів.

Слайд 22-25. Вправа 5. За однією світлиною із завдання 4 склади і запиши текст-міркування. Використай подані твердження і висновок.

Слайд 26. Вправа 6. Разом із сусідом/сусідкою по парті прочитайте заголовки. Визначте, якому типу тексту відповідає кожний із них.

Слайд 28. Вправа 7. Прочитай у довідці назви цікавих місць Києва. Вибери, де тобі хотілося б побувати. Поясни чому. Напиши про це текст-міркування за поданим твердженням.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 30. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 31-34. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні