Каталог матеріалів

Урок №104 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розрізняю тексти: розповідь, опис і міркування

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 104. Розрізняю тексти: розповідь, опис і міркування

Мета: поглибити знання про будову тексту, вчити розрізняти тексти-розповіді, тексти-описи, тексти-міркування, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Хвилинка каліграфії. Склади речення з поданих слів і запиши.

Слайд 6. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 7-9. Вправа 1. Прочитай тексти, які зацікавили Щебетунчика.

Слайд 10. Вправа 1. Проведи дослідження.

Слайд 11. Прочитай і запам'ятай!

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13-14. Вправа 2. Спиши з попереднього завдання текст-міркування.

Добери до нього заголовок.

Слайд 15. Вправа 3. Прочитай текст. Поясни, як розумієш значення слова мініатюра. Чи знаєш ти, що таке Книга рекордів Гіннеса?

Слайд 16-17. Словникова робота. Стіна слів.

Слайд 18. Вправа 4. Допоможи Ґаджикові визначити тип тексту про музей. Добери заголовок.

Слайд 19-20. Вправа 5. Випиши в колонку виділені в тексті про музей слова. Підкресли в них орфограми. Запиши поряд з кожним по два слова на це саме правило.

Слайд 21-23. Вправа 6. Прочитай повідомлення Родзинки. Придумай йому заголовок. Спиши ту частину, яка є міркуванням.

Слайд 24-25. Вправа 7. Чи доводилось тобі бувати в зоопарку? Яка тварина тебе найбільше зацікавила? Напиши про цю тварину текст-опис (3–4 речення). Якщо в зоопарку бути не доводилося, то напиши про тварину, яку мрієш побачити зблизька.

Слайд 26. Перегляд відео «Контактний зоопарк у Києві».

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 27. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 28. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 29-31. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні