Каталог матеріалів

Урок №101 для 3 класу з Я досліждую світ за І. Андрусенко - Рівнинні та гірські річки.

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Андрусенко, Н. В. Котелянець, В. В. Вдовенко, О. В.

Урок №101. Рівнинні та гірські річки.

Мета: Уточнити та розширити знання учнів про особливості гірських і рівнинних річок та їх значення для природи і господарської діяльності людини ; учити спостерігати, робити висновки, узагальнювати; розвивати пізнавальний інтерес, мовлення школярів; виховувати дбайливе ставлення до водойм.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Актуалізація опорних знань.

Слайд5. Річки поділяються на:

Слайд6. В якій місцевості тече рівнинна річка?

Слайд7. За світлинами охарактеризуй береги рівнинних річок.

Слайд8. Річки на рівнині звивисті. Швидкість течії не перевищує 2–5 км/год.

Слайд9. Охарактеризуй річки влітку і взимку.

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Дніпро - найбільша річка України.

Слайд12. Робота з картою.

Слайд13-16. Як використовується рівнинна річка людиною?

Слайд17. В якій місцевості тече гірська річка?

Слайд18. Русло гірської річки завжди кам’янисте, з великою кількістю уламків гірських порід.

Слайд19. На гірських річках бувають пороги й водоспади.

Слайд20. Знайдіть на мапі найбільші річки України. Дослідіть, куди вони впадають.

Слайд21. Фізкультхвилинка.

Слайд22. Цікаво знати.

Слайд23. Факти про річку Дністер.

Слайд24. Обери гірську річку.

Слайд25. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд26. Поміркуй.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні