Каталог матеріалів

Урок №100 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Будую різні види речень

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 100. Будую різні види речень

Мета: поглибити знання про зв'язок слів у реченні, вчити будувати різні види речень, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-6. Складання речень за малюнками. Робота в групах.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Хвилинка каліграфії. Склади речення з поданих слів і запиши.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 10-11. Вправа 1. Склади речення з поданих слів і запиши. Підкресли головні і другорядні члени речення.

Слайд 12. Вправа 2. Прочитай, що найбільше зацікавило Щебетунчика і Ґаджика в Чернігові. Поясни, як розумієш значення слова вал. Перевір себе за словником.

Слайд 13. Словникова робота. Стіна слів.

Слайд 14-15. Вправа 3. Випиши з тексту про вал перше речення. Підкресли головні члени. Утвори і запиши словосполучення зі слів речення.

Слайд 16-17. Вправа 4. Пошир подане речення за питаннями і запиши. Можеш скористатися довідкою.

Слайд 18. Фізкультхвилинка

Слайд 19. Вправа 5. Разом з однокласниками/однокласницями розгляньте світлину. Поміркуйте, що уславлює цей пам’ятник.

Слайд 20-21. Вправа 6. Складіть за світлиною з попереднього завдання три речення — питальне, розповідне і спонукальне. Запишіть утворені речення.

Слайд 22. Вправа 7. Прочитай текст, щоб дізнатися, де стоїть пам’ятник огірку.

Слайд 23-24. Вправа 8. Склади і запиши речення про ніжинські огірки за поданою схемою. Можеш скористатися довідкою.

Слайд 25-28. Вправа 9. Прочитай і спиши повідомлення Родзинки. У першому реченні встанови зв’язок слів за питаннями.

Слайд 29-30. Вправа 10. Біля якого пам’ятника, згаданого у попередньому тексті, тобі хотілося б зробити селфі? Чому? Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 31. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 32. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 33-36. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні