Каталог матеріалів

Урок №10 з української літератури для 7 класу за В.Заболотним - Сюжет, композиція, основні образи повісті Івана Франка «Захар Беркут». Лідерські якості Захара Беркута

Інформація відсутня

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний, О. Слоньовська, І. Ярмульська. (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №10. Сюжет, композиція, основні образи повісті Івана Франка «Захар Беркут». Лідерські якості Захара Беркута. Збірний образ тухольської громади

Мета: продовжити знайомити учнів із сюжетом та композиційними особливостями повісті «Захар Беркут»; проаналізувати основні образи твору, зокрема лідерські якості Захара Беркута та збірний образ тухольської громади; розкрити значення колективної мудрості та єдності у боротьбі за свободу, розвивати в учнів навички аналізу художнього тексту, формувати вміння характеризувати літературних персонажів, сприяти усвідомленню важливості лідерських якостей, готовності до самопожертви в ім’я громади, удосконалювати навички роботи з текстом.

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого художнього тексту, акцентуючи увагу на важливих деталях, обговорює актуальність художнього тексту, ідейно-тематичні та загальні естетичні особливості, зв’язок тексту з певною епохою, доречно використовує цитати для підтвердження та увиразнення власних поглядів, ідей, переконань, формулює логічні та послідовні висновки на основі аналізу та інтерпретації текстів історичних художніх творів, пропонує варіанти інтерпретації образів, подій і ситуацій у текстах, аналізує окремі мовні явища в текстах художніх творів і робить висновки щодо функціонування певних мовних одиниць.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Прочитайте розділ ІV (за підручником с.32-33). Аналізуємо.

Слайд 9. Аналізуємо.

Слайд 10. Прочитайте розділ ІV (за підручником с.34-36). Аналізуємо.

Слайд 11. Аналізуємо.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Прочитайте розділ ІV (за підручником с.37-40). Аналізуємо.

Слайд 14. Аналізуємо.

Слайд 15. Прочитайте розділ ІV (за підручником с.41-44). Міркуємо.

Слайди 16-17. Творче завдання.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 18. Рефлексія. “Плюс-мінус-цікаво ”

Домашнє завдання

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні