Каталог матеріалів

Урок №10 музичного мистецтва для 6 класу за Масол Л. М. - Опера

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Просіна»

Урок №10. Опера

Сприймання: Пісня «Засвіт встали козаченьки» (автор, ймовірно, Маруся Чурай) у різних виконаннях.

Розучування: «Гей, ви козаченьки» (муз. Г. Татарченка)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Розгляньте світлину.

Слайд6-9. Слово вчителя

Слайд10. Прослухайте: М. Лисенко. Опера «Тарас Бульба». Увертюра: пісня Кобзаря «Ой чи довго ще нам та коритися панам».

Слайд11. Прослухайте: М. Лисенко. Опера «Тарас Бульба». Пісня Тараса «Гей, літа орел».

Слайд12. Прослухайте: М. Лисенко. Опера «Тарас Бульба». Хор «Гей, не дивуйте, добрії люди».

Слайд13. Прослухайте: М. Лисенко. Опера «Тарас Бульба». Аріозо Тараса «Що у світі є святіше». Фінал.

Слайд14. Обговоріть.

Слайд15. Розгляньте ескізи костюмів до опери «Тарас Бульба» Анатоля Петрицького.

Слайд16-18. До портретної галереї

Слайд19. Гімнастика для очей

Слайд20. Виконуємо пісню «Гей, ви козаченьки».

Слайд21. Виконайте пісню із супроводом на ударних інструментах. Зверніть увагу на маршовий пунктирний ритм. 

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд22. Мистецька скарбничка

Слайд23. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд24. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд25. Рефлексія «Яблучний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні