Каталог матеріалів

Урок №10 з історії України для 6 класу. О. Гісем, О. Гісем. - Мідно-кам’яний вік на українських землях

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку історії України та всесвітньої історії з використанням навчального посібника «Історія України. Всесвітня історія» (підручник для 6 класу) О. В. Гісем, О. О. Гісем

Урок №10. Мідно-кам’яний вік на українських землях: трипільська та середньостогівська археологічні культури

Мета: розглянути характерні риси розвитку землеробства та скотарства, схарактеризувати трипільську археологічну культуру, розглянути спосіб життя носіїв землеробських та скотарських культур за часів енеоліту; формувати в учнів уміння створювати колективні творчі проекти; розвивати предметні компетенції, виховувати інтерес до історії давнього часу.

Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: називати найвідоміші стоянки в Україні на різних етапах кам’яного та мідно-кам’яного віку; показувати на карті території розселення племен землеробських та скотарських культур; розкривати поняття «трипільська культура», «середньостогівська культура» «протомісто», «місто»; описувати зміни в житті людей у мідно-кам`яний вік.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Фронтальне опитування

Слайд 4. Бесіда

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Розповідь вчителя.

Слайд 6. Робота з підручником.

Слайд 7-8. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 9. Розповідь вчителя. Цікаво знати.

Слайд 10. Online завдання.

Слайд 11. Робота з підручником.

Слайд 12. Розповідь вчителя. Цікаво знати.

Слайд 13. Робота з ілюстраціями.

Слайд 14. Розповідь вчителя. Цікаво знати.

Слайд 15. Робота з відео.

Слайд 16. Online завдання.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. Робота з картою.

Слайд 19. Вправа «Коло ідей»

Слайд 20. Вправа «Крісло автора».

Слайд 21. Творче завдання

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 22. Фронтальна бесіда

Слайд 23. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні