Каталог матеріалів

Урок №99 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Вивчаємо одиниці вимірювання маси — 1 г, 1 т

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 99. Вивчаємо одиниці вимірювання маси — 1 г, 1 т

Мета: формувати уявлення про довжину й одиниці її вимірювання та вміння розв’язувати типові задачі на знаходження четвертого пропорційного, удосконалювати навички множення та ділення круглого числа на одноцифрове, ділення круглого числа на кругле; актуалізувати уявлення про масу, про відомі одиниці вимірювання маси та співвідношення між ними; ознайомити з новими одиницями вимірювання маси — 1 грамом та 1 тонною, їх співвідношенням з іншими одиницями вимірювання маси; удосконалювати вміння замінювати одні одиниці вимірювання маси іншими, подавати просте іменоване число складеним, складене — простим; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного, в яких однаковою є величина одиниці вимірювання; узагальнити математичну структуру та план розв’язування прямої та обернених задач на знаходження четвертого пропорційного; удосконалювати вміння знаходити значення виразів зі змінною; формувати вміння будувати квадрат із заданим периметром.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-8.  Усне опитування.

Слайд 9.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-12. Хвилинка каліграфії.

Слайд 13-14. Завдання 1. Бесіда за запитаннями.

Слайд 15. Завдання 2. Заміни одиниці величини меншими одиницями за зразком. Запиши результати. Прокоментуй свої дії.

Слайд 16. Завдання 3. Заміни одиниці величини більшими одиницями. Запиши результати. Прокоментуй свої дії.

Слайд 17. Завдання 4. Заміни складені іменовані числа простими.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-26. Завдання 5. Розв’яжи задачу. Користуючись підказками, склади і розв’яжи обернені задачі. Зістав задачі в кожному ряді; у кожному стовпчику. Як зміна шуканого впливає на розв’язання?

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Завдання 1. Бесіда за запитаннями.

Слайд 29. Завдання 2. Згадай співвідношення одиниць вимірювання довжини. Запам’ятай, скільки метрів уміщує 1 км.

Слайд 30. Завдання 3. Подай величини в інших одиницях вимірювання.

Скористайся зразками.

Слайд 31. Завдання 4. Заміни складене іменоване число простим іменованим; просте іменоване — складеним іменованим.

Слайд 32. Завдання 5. Порівняй іменовані числа.

Слайд 33-37. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Скориставшись підказками, склади всі обернені до неї задачі. Розв’яжи їх. Зістав розв’язання прямої та першої оберненої задач; другої та третьої обернених задач. Що цікаве можна помітити?

Слайд 38. Завдання 7. Обчисли, використавши прийом укрупнення

розрядних одиниць.

Слайд 39. Завдання 8. Знайди значення виразів.

Слайд 40. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 41-42. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 43. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні