Каталог матеріалів

Урок №98-99 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Утворюю словосполучення

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 98-99. Утворюю словосполучення

Мета: поглибити знання про зв'язок слів у реченні, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-8. Організація класу. Гра «Створюємо настрій».

Слайд 9. Розгадування ребуса.

Слайд 9-12. Гра «Хто швидше?». Робота в групах. Дайте відповіді на запитання.

Слайд 13. Повідомлення теми уроку.

Слайд 14. Хвилинка каліграфії.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 16-17. Вправа 1. Спиши речення. Підкресли головні члени. Встанови зв’язок слів у реченні за поданими питаннями.

Слайд 18. Вправа 2. Визнач, яке із записаних сполучень слів є основою речення. Якими членами речення є ці слова? Перевір свої думки за правилом.

Слайд 19. Прочитай і запам'ятай!

Слайд 20-21. Вправа 3-4. Прочитай речення. Поясни, як розумієш значення виділеного слова. Добери до нього синоніми. Спиши речення про ошатне місто. Підкресли головні члени. Встанови зв’язок слів у реченні за питаннями і запиши.

Слайд 22. Проведи дослідження.

Слайд 23. Прочитай і запам'ятай!

Слайд 24. Фізкультхвилинка

Слайд 25. Вправа 6. Разом з однокласниками/однокласницями розгляньте світлину, яку зробив Ґаджик. Який предмет на ній зображено? Як думаєте, у якому місті стоїть цей пам’ятний знак? Прочитайте текст, щоб перевірити свою думку.

Слайд 26-27. Вправа 7. Випиши з тексту про пам’ятник сумці виділені речення. Утвори й запиши словосполучення зі слів кожного речення. Постав питання від головного слова до залежного.

Слайд 28-29. Вправа 8. Прочитай, що привабило в Сумах Родзинку. Поясни, як розумієш значення виділеного слова.

Слайд 30-32. Вправа 9. Спиши текст про альтанку. Підкресли речення, яке має таку схему. Установи зв’язок слів у ньому за питаннями.

Слайд 33-34. Вправа 10. Як думаєш, для чого люди будують альтанки? Чи доводилось тобі бути в альтанці? Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 35. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 36. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 37-40. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні