Каталог матеріалів

Урок №97 для 2 класу курсу "Я досліджую світ" за Т. Гільберг - Як утворюється ґрунт. Дослідження складу ґрунту

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Т. Гільберг, С. Тарнавська, О. Гантюк, Н. Павич

Урок №97. Як утворюється ґрунт. Дослідження складу ґрунту.

Мета: уточнити і розширити уявлення учнів про ґрунт; дослідити склад ґрунту; показати його значення для живої природи і господарської діяльності людини; формувати вміння спостерігати, аналізувати, робити висновки; показати шляхи забруднення ґрунтів і необхідність природоохоронної роботи; виховувати бажання піклуватися про природу своєї місцевості.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Відгадай загадку.

Слайд4. Дослідження – спостереження в групах.

Слайд5. Пригадай. Що таке ґрунт?

Слайд6-7. Яке значення ґрунт має для живої природи?

Слайд8. Перегляд відео «Що таке ґрунт»

Слайд9. Запам’ятай.

Слайд10. Розглянь схему. Які чинники впливають на формування ґрунту?

Слайд11. Розглянь малюнок. Куди висаджують рослини?

Слайд12. А від чого залежить родючість ґрунту?

Слайд13. Довідничок.

Слайд14. Довідничок.

Слайд15. Фізкультхвилинка.

Слайд16-17. З чого складається ґрунт. Проведи досліди.

Слайд18-20. Розкажи за фото, яке значення має ґрунт для рослин, тварин і людини.

Слайд21. Поміркуй.

Слайд22. На якому малюнку існує загроза для ґрунту? Розкажи чому.

Слайд23-29. Гра «Правда чи неправда»

Слайд30. Висновок.

Слайд31. Поясни прислів’я.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32.Робота в зошиті.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні