Каталог матеріалів

Урок №97 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо задачі на знаходження четвертого пропорційного; на пропорційне ділення

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 97. Узагальнюємо задачі на знаходження четвертого пропорційного і на пропорційне ділення

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного і на пропорційне ділення. Вдосконалювати навички усних обчислень. Розвивати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення з різними величинами; зіставляти ці задачі із відповідними задачами з тими самими числами, однак з іншими величинами. Досліджувати вплив зміни ситуації задачі на її розв’язання. Вдосконалювати навички множення та ділення на розрядну одиницю; письмового множення та ділення на одноцифрове число та вміння виконувати перевірку правильності виконання дії ділення; розвивати варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 7-8. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-14. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Перетвори задачу на таку, щоб у її роз в’язанні останніми були дві дії ділення. Добери до поданої та одержаної задач опорні схеми.

Слайд 15. Завдання 2. Розв’яжи задачу двома способами. Перетвори її на задачу на пропорційне ділення. Чи можна розв’язати одержану задачу способом відношень?

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-20. Завдання 3. Виконай ділення письмово і перевір одержані результати.

Слайд 21. Завдання 4. Знайди значення виразів.

Слайд 22. Завдання 5. Віднови розв’язання.

Слайд 23-24. Завдання 6. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 25. Завдання 7. Поясни, що означає швидкість руху кожного потягу та доповни діаграму.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27-28. Завдання 1. Розглянь опорні схеми та склади за ними задачі з одним сюжетом. Нехай a = 40, b = 240, c = 30, k = 420. Зістав задачі.

Слайд 29. Завдання 2. Розв'яжи задачу.

Слайд 30-34. Завдання 3. Виконай ділення письмово. Перевір результати.

Слайд 35-36. Завдання 4. Розв’яжи рівняння.

Слайд 37. Завдання 5. Знайди значення виразів зі змінною.

Слайд 38. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 39-40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 41. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні