Каталог матеріалів

Урок №96 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Визначаю в реченні головні і другорядні члени

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 96. Визначаю в реченні головні і другорядні члени

Мета: поглибити знання про головні і другорядні члени в реченні, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Складіть «павутинку» до слова «речення».

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 7-8. Вправа 1. Прочитай і спиши речення.

Слайд 9. Вправа 1. Проведи дослідження.

Слайд 10-11. Прочитай і запам'ятай!

Слайд 12. Вправа 2. Розглянь таблицю. Поясни Ґаджикові, які бувають члени речення.

Слайд 13-15. Вправа 3-4. Прочитай повідомлення Родзинки. Поясни, чому окремі слова написані з великої букви. Випиши з тексту про ярмарок виділені речення. Підкресли підмет однією лінією, присудок — двома лініями, а під кожним другорядним членом постав три крапки.

Слайд 16. Фізкультхвилинка

Слайд 17-19. Вправа 5-6. Прочитай повідомлення Щебетунчика. Випиши головні члени з речень, виділених у тексті про галушки. Постав питання від підмета до присудка і навпаки.

Слайд 20-21. Вправа 7. Друзі побували на майстер-класах. Запиши, хто чим займався. Підкресли головні і другорядні члени в кожному реченні.

Слайд 22-23. Вправа 8. Який майстер-клас тебе зацікавив найбільше? Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 25. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 26-28. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні