Каталог матеріалів

Урок №95-96 з курсу за "Я досліджую світ" для 4 класу за Н. Будною - Обережно: батарейка! Інтерактивна карта утилізації відходів

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №95-96. Обережно: батарейка! Інтерактивна карта утилізації відходів. Екологічний проєкт.

Мета: ознайомити учнів із небезпекою, яку становлять відпрацьовані батарейки для довкілля і здоров’я людини; пояснити шляхи правильної утилізації небезпечних відходів, зокрема за допомогою інтерактивних карт.

Розвивальна:

Формувати вміння користуватися цифровими ресурсами (інтерактивними картами, сайтами екологічних ініціатив), розвивати навички критичного мислення та свідомого вибору способів поводження з відходами.

Виховна:

Виховувати екологічну відповідальність, дбайливе ставлення до природи, активну громадянську позицію щодо збереження довкілля.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкова зустріч.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Перегляньте відео.

Слайд6. Запитання для обговорення.

Слайд7. Підсумуймо.

Слайд8. Слово вчителя.

Слайд9. На корпусі кожної батарейки знак у вигляді перекресленого сміттєвого контейнера, який свідчить про те, що заборонено викидати їх разом з іншими побутовими відходами.

Слайд10. Поміркуйте.

Слайд11. Слово вчителя.

Слайд12. Підсумуймо.

Слайд13. Розгляньте та обговоріть плакат.

Слайд14. Запитання для обговорення.

Слайд15. Перегляд відео «Правила сортування упаковки» 

Слайд16. Фізкультхвилинка.

Слайд17. Слово вчителя.

Слайд18. Перейди за посиланням та знайди пункт прийому сміття поблизу твого населеного пункту.

Слайд19. Запитання для обговорення.

Слайд20. Підсумуймо.

Слайд21. Слово вчителя.

Слайд22. Словничок.

Слайд23. Підсумуймо.

Слайд24. Поміркуйте.

Слайд25. Доведи твердження.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд26. Працюємо над проєктом.

Підсумок.

Рефлексія.

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні