Каталог матеріалів

Урок №94 для 1 класу з математики за С. Скворцова - Знаходимо невідомі зменшуване і від’ємник.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика» С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко, Харків, видавництво «Ранок», 2023.

Урок № 94

Тема. Знаходимо невідомі зменшуване і від’ємник

Мета: формувати в учнів обчислювальні навички; вміння розв’язувати задачі; актуалізувати знання математичної термінології, назв компонентів арифметичних дій додавання і віднімання, їх схематичного зображення; актуалізувати правило знаходження невідомого доданка; знайомити учнів з правилами знаходження невідомого зменшуваного та невідомого від’ємника; учити складати короткий запис і розв’язувати задачі; формувати вміння виконувати віднімання на основі взаємозв’язку арифметичних дій додавання і віднімання; розвивати в учнів логічне мислення шляхом виконання завдань з логічним навантаженням.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розв’язувати прості задачі; має знання математичної термінології, назв компонентів арифметичних дій додавання і віднімання, їх схематичного зображення; знає правило знаходження невідомого доданка; правила знаходження невідомого зменшуваного та невідомого від’ємника; вміє складати короткий запис і розв’язувати задачі; виконувати віднімання на основі взаємозв’язку арифметичних дій додавання і віднімання.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований.

Освітні галузі: математична.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

 

Організація класу.

 

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

 

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

 

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

 

3. Актуалізація знань. Підготовчі вправи. Усний рахунок.

 

Слайд 6-7. Математична естафета «Встав пропущені числа».

 

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

 

Настанова вчителя. Каліграфічна хвилинка.

 

Слайд 9. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

 

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

2. Геометрична хвилинка.

 

Слайд 12. Геометрична хвилинка. Назвіть геометричні фігури. Продовжіть поданий ряд геометричних фігур.

 

Математичний диктант.

 

Слайд 13-14. Математичний диктант.

 

Актуалізація схематичного зображення арифметичних дій додавання і віднімання.

 

Слайд 15. Завдання 1. На схемах наведи червоним олівцем перший доданок, зеленим — другий доданок; синім олівцем — зменшуване, жовтим — від’ємник. Покажи дужками суму; різницю. Доповни рівності.

 

ІІІ. Основна частина. Формування нових знань і способів дії.

 

Ознайомлення з правилами знаходження невідомого зменшуваного і невідомого від’ємника.

 

Слайд 16. Завдання 2. Прокоментуй ситуацію. Скільки сніжинок було спочатку? Скільки сніжинок розтануло? Скільки залишилося? Прочитай першу рівність, назви компоненти. Як ці компоненти проілюстровано на схемі? Як знайти невідомі компоненти в різниці?

 

Первинне закріплення правил знаходження невідомого зменшуваного і невідомого від’ємника.

 

Слайд 17. Завдання 3. Прочитай рівності з назвами компонентів і результатів. Що невідомо? Як знайти невідоме в кожному випадку? Доповни рівності.

 

Слайд 18. Рухлива вправа.

 

3. Формування вмінь знаходити невідоме зменшуване і невідомий від’ємник.

 

Слайд 19. Завдання 4. Знайди невідомі компоненти. Запиши відповідні рівності.

 

Закріплення поняття про короткий запис задачі, яка містить три ключові слова.

 

Слайд 20-22. Завдання 5. Прочитай задачі. Поясни, як склали короткий запис кожної задачі.

 

Формування вмінь виконувати віднімання чисел другої п’ятірки на основі взаємозв’язку арифметичних дій додавання і віднімання.

 

Слайд 23. Завдання 6. Знайди значення виразів. Запиши результати.

 

Слайд 24. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

 

Виконання Online завдання.

 

Слайд 25. Online завдання.

 

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

 

Слайд 26. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

 

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

 

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «Валіза».

 

Які зернятка мудрості ви покладете у свою валізу?

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні