Каталог матеріалів

Урок №94 з курсу "Я досліджую світ" для 3 класу за Н. Будною - Природні ритми і здоров’я. Працездатність людини.ст.129-130

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №94. Природні ритми і здоров’я. Працездатність людини

Мета: ознайомити учнів із поняттям біологічних (природних) ритмів, їхнім впливом на самопочуття, здоров’я та працездатність людини; пояснити, як узгодження діяльності з природними ритмами сприяє збереженню здоров’я.

Розвивальна:

Розвивати вміння аналізувати власний режим дня, помічати зміни в самопочутті залежно від часу доби, формувати навички самоспостереження та планування дня з урахуванням піків працездатності.

Виховна:

Формувати відповідальне ставлення до власного здоров’я, культуру праці та відпочинку, розуміння важливості дотримання режиму дня для збереження працездатності й гарного самопочуття.

 Очікуванні результати: після уроку учні зможуть:

Пояснити, що таке біологічні (природні) ритми, і як вони впливають на організм людини.

Назвати основні типи природних ритмів (добові, тижневі, сезонні тощо) та навести приклади їх проявів у житті людини.

Описати зв’язок між біоритмами, самопочуттям і працездатністю людини.

Розпізнавати періоди підвищеної та зниженої працездатності протягом доби, пояснювати, чому важливо враховувати ці періоди у режимі дня.

Аналізувати свій власний режим дня та робити висновки щодо його відповідності природним ритмам.

Формулювати поради щодо підтримання здоров’я та працездатності, з урахуванням біологічних ритмів (сон, харчування, відпочинок, навчання тощо).

Усвідомлювати значення дотримання режиму дня для збереження фізичного й психічного здоров’я.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Слово вчителя.

Слайд6. Поясни прислів’я.

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8. Підсумуймо.

Слайд9. Слово вчителя.

Слайд10. Розкажи.

Слайд11. Рухлива вправа.

Слайд12. Запам’ятай!

Слайд13. Розкажи.

Слайд14. Підсумуймо.

Слайд15. Запам’ятай!

Слайд16. Робота в підручнику.

Слайд17. Фізкультхвилинка.

Слайд18. Поясни прислів’я.

Слайд19. Продовж речення.

Слайд20. Робота в зошиті.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд21. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні