Каталог матеріалів

Урок №94 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Множимо кругле число на одноцифрове

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 94. Множимо круглі числа на одноцифрове число

Мета: формувати навички письмового множення та ділення багатоцифрового числа на одноцифрове; уміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати усний прийом множення круглих чисел на одноцифрові (прийом укрупнення розрядних одиниць). Ознайомити з письмовим прийом множення круглого числа на одноцифрове; з виконанням дії множення круглого числа на одноцифрове в матеріалізованій формі; з виконанням дії у формі голосного мовлення. Формувати навички письмового множення та ділення на одноцифрове число. Вчити зіставляти задачі на знаходження четвертого пропорційного та задачі на пропорційне ділення, в яких шуканими є два значення загальної величини; задачі на пропорційне ділення, в яких шуканими є або два значення загальної величини, або два значення кількості чи часу. Формувати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного, в яких однаковою є величина кількості або часу; знаходити значення виразів на кілька дій; розв’язувати рівняння, добирати розв’язки нерівності; додавати і віднімати іменовані числа; розвивати варіативне та логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 6-8. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Виконай обчислення усно або письмово.

Слайд 13. Завдання 2. Знайди значення добутку чисел 4 900 і 7.

Слайд 14. Завдання 3. Знайди значення першого добутку. Зістав добутки. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання?

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 2. Знайди значення виразів, використавши усний прийом.

Слайд 16-17. Завдання 4. Виконай множення письмово, перевір результати.

Слайд 18-20. Завдання 5. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; 2 і 3. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання? Розв’яжи задачі 2 і 3.

Слайд 21-22. План розв'язування задач на знаходження четвертого пропорційного та пропорційного ділення.

Слайд 23. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи можливі обернені задачі.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25-26. Завдання 1. Обчисли, використовуючи прийом укрупнення.

Слайд 27. Завдання 2. Прокоментуй розв’язання, виконані учнями

Слайд 28-31. Завдання 3. Виконай множення письмово. Перевір результати.

Слайд 32-34. Завдання 4. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; 2 і 3. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? задачі 3? Розв’яжи задачі 2 і 3.

Слайд 35. Завдання 5. Знайди значення виразів.

Слайд 36-37. Завдання 6. Розв’яжи рівняння.

Слайд 38. Завдання 7. Знайди кілька розв’язків кожної нерівності.

Слайд 39. Завдання 8. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 40. Завдання 10. Виконай арифметичні дії.

Слайд 41. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 42-44. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 45. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні