Каталог матеріалів

Урок №93 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на пропорційне ділення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 93. Досліджуємо задачі на пропорційне ділення

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення; навички письмового множення та ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення, в яких шуканими є два значення загальної величини, а однаковою — величина одиниці виміру; змінювати шукані задачі (шуканими стають два значення кількості або часу) і досліджувати вплив цієї зміни на план розв’язування задачі; досліджувати вплив зміни групи взаємопов’язаних величин, що описують ситуацію задачі, та зміни числових даних задачі на план розв’язування задач. Узагальнити математичну структуру і план розв’язання задач на пропорційне ділення, в яких однаковою є величина одиниці виміру. Закріплювати спосіб розв’язування задач на пропорційне ділення. Формувати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення; навички письмового ділення та множення багатоцифрового числа на одноцифрове у випадках, коли значення частки містить нуль у середині або в кінці запису. Вдосконалювати вміння записувати розв’язання задачі виразом; знаходити значення виразів на кілька дій; розвивати логіку мислення учнів під час дослідження задачі.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 5-7. Математичний диктант. Запишіть вирази, знайдіть їх значення.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Визнач тип задачі 1. Згадай план розв’язування задач такого типу. Розв’яжи задачу 1.

Слайд 12. Завдання 1. Інна перетворила задачу 1 на задачу 2. Розкажи задачу 2 за коротким записом. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи її.

Слайд 13. План розв'язування задач на пропорційне ділення.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 2. Знайди значення виразів, використавши усний прийом.

Слайд 16. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Перетвори подану задачу на таку, щоб останніми в її розв’язанні були дві дії множення.

Слайд 17. Завдання 4. Перевір і прокоментуй розв’язання, виконані учнями.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Слайд 19. Завдання 1. Виконай ділення письмово. Перевір результат

Слайд 20-22. Завдання 2. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2 . Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 23. План розв'язування задач на пропорційне ділення.

Слайд 24. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Перетвори задачу на таку, щоб у її розв’я занні останніми були дві дії множення розв’язування задач такого типу. Розв’яжи задачу 1.

Слайд 25. Завдання 4. Перевір і прокоментуй розв’язання, виконані учнями.

Слайд 26-29. Завдання 5. Прикинь, скільки цифр буде в значенні кожної частки. Знайди значення виразів. Виконай перевірку.

Слайд 30-31. Завдання 6. Склади та запиши відповідні вирази зі змінною.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33-35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні