Каталог матеріалів

Урок №92-93 для 5 класу з математики за О. Істер - Систематизація знань та підготовка до тематичного оцінювання

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 92. Систематизація знань та підготовка до тематичного оцінювання. Тематична контрольна (діагностувальна) робота № 6.

Мета: узагальнення знань та вмінь про подільність чисел, розкладання чисел на прості множники, НСК і НСД; підготовка до тематичної контрольної роботи; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють розв'язувати завдання на подільність чисел, розкладання чисел на прості множники, НСК і НСД.

Тип уроку: Узагальнення і систематизація знань і вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ВНМ (повторення навчального матеріалу)

Слайд 5-13. Повторення теми.

Слайд 14-15. Рухлива вправа.

Слайд 16. Закріплення знань і вмінь. Завдання 1.

 1) Вибрати з чисел те, яке ділиться на 9:

а) 94365 ; б) 10027; в) 456 ; г) 329.

2) Знайти найбільший спільний дільник чисел 12 і 18:

а) 3 ; б) 12; в) 36; г) 6.

3)Знайти найменше спільне кратне чисел 10 і 15

а) 15 ; б) 5; в) 60; г) 30.

Слайд 17. Завдання 2. Розкладіть на прості множники число 4752.

Слайд 18. Завдання 3. Знайти найбільший спільний дільник і найменше спільне кратне чисел 48 і 120.

Слайд 19. Завдання 4. Встановити, чи будуть числа 969 і 364 взаємно простими.

Слайд 20. Завдання 5. Запишіть усі дільники числа х, якщо х = 2∙2∙5∙7.

Слайд 21. Завдання 6. Петрик розклав зібрані яблука порівну в 12 пакетів, а потім переклав їх, теж порівну, в 16 пакетів. Скільки яблук було в Петрика, якщо відомо, що їх в нього більше, ніж 80 і менше від 110?

Слайд 22. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23. Запишіть вирази коротше і виконайте дії:

1) 400 + 400 + 400 + 400;

2) 6 . 6 . 6 . 2 . 2 . 2;

3) 7 . 7 . 7 + 5 . 5 . 5..

Слайд 24. Завдання.

Знайдіть значення виразів:

а) 4 . 2 4 ;

б) 5 3 + 6 2;

в) 500 – 3 . 23;

г) 1 55 + (5 23 : 5 22) 2.

Слайд 25. Індивідуальна робота.

Туристи можуть розташуватись у човнах по 9 чоловік, або 12 чоловік.

Скільки було туристів, якщо відомо, що їх більше, ніж 100 і менше від 110?

Слайд 26. Задачі на логіку.

Назви 3 останні цифри добутку всіх натуральних чисел від 1 до 32. Скільки останніх цифр числа можна назвати відразу, без обчислень? Як найпростіше визначити, скільки десятків міль­йонів у цьому числі?

Підсумок

Слайд 27. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 28. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 29. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні