Каталог матеріалів

Урок №91-92 з курсу "Я досліджую світ" для 3 класу за Н. Будною - Водойми. ст.120-123

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №91. Водойми. Підсумковий урок. Діагностувальна робота №10 з теми «У царстві тварин. Гриби і бактерії. Природні угрупування»

Мета: ознайомити учнів з поняттям «природне угрупування» на прикладі водойм (ставків, озер, річок).

Сформувати уявлення про особливості життя у водоймах, їхніх мешканців (рослин, тварин, мікроорганізмів) та взаємозв’язки між ними.

Розвивати вміння спостерігати, порівнювати й аналізувати компоненти водного середовища.

Виховувати екологічну свідомість, бережливе ставлення до природи та водних ресурсів.

Систематизувати та узагальнити знання учнів про представників царства тварин, грибів, бактерій, їх роль у природі та житті людини.

Закріпити уявлення про природні угруповання, зокрема водойми, їхні особливості та мешканців.

Розвивати вміння застосовувати знання на практиці під час виконання діагностувальної роботи.

Формувати навички самооцінювання та відповідального ставлення до навчальної діяльності.

Виховувати дбайливе ставлення до природи, зокрема до водойм як частини природного середовища.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу. Вправа «Дай мені п’ять»

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5-6. Відгадай загадку.

Слайд7. Річка та озеро – прісні водойми.

Слайд8-9. Слово вчителя.

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Біля берега ростуть невисокі рослини.

Слайд12. Далі утворюють густі зарості очерет і рогіз.

Слайд13. Кореневища цих рослин знаходяться в мулистому дні, а стебла з листками — над водою.

Слайд14. Глибше плавають на воді листки і квітки латаття.

Слайд15. Слово вчителя.

Слайд16. Хижа комаха-водомірка.

Слайд17. У товщі води живуть мікроскопічні тварини — дрібнесенькі рачки.

Слайд18. Молюски - ставковики і котушки.

Слайд19. Жуки водолюб і плавунець.

Слайд20-22. Постійні мешканці водойми – риби.

Слайд23. Чим живляться риби?

Слайд24. Фізкультхвилинка.

Слайд25. Тварини, які проводять у водоймі більшу частину свого життя.

Слайд26. Добре плавають у воді:

Слайд27. Птахи.

Слай28. Довідничок.

Слайд29. Лелеки та чаплі.

Слайд30-32. Обговоріть:

Слайд33. Робота в підручнику.

Слайд34. Доведи, що водойма — природне угруповання.

Слайд35. Запам’ятай.

Слайд36. Продовж речення.

Слайд37. Робота в зошиті.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд38. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні