Каталог матеріалів

Урок №91 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо трицифрові числа на основі нумерації

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 91. Додаємо і віднімаємо трицифрові числа на основі нумерації

Мета: формувати уявлення про числа в межах 1000; удосконалювати навички табличного множення та ділення; актуалізувати вміння визначати розрядний склад числа, записувати трицифрові числа, лічити в межах 100, визначати місце числа у натуральному ряді, розуміння способу утворення двоцифрових чисел із попереднього, наступного, з одиниць різних розрядів, способу подання двоцифрового числа у вигляді суми розрядних доданків, перенесення способу дії на трицифрові числа; формувати вміння подавати трицифрові числа у вигляді суми розрядних доданків, замінювати суму розрядних доданків трицифровим числом; формувати розуміння прийому додавання і віднімання круглих трицифрових чисел способом укрупнення розрядних одиниць; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на знаходження суми двох часток; досліджувати вплив зміни шуканого на розв’язування задачі; узагальнити план розв’язування задач, обернених до задач на знаходження суми двох часток.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4.  Усна лічба. Завдання 16. «Працюю самостійно» №3, с. 6.

Слайд 5-6.  Усне опитування.

Слайд 7.  Завдання 1. Попрацюй з математичними матеріалами.

Слайд 8.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Зміни запитання так, щоб останньою була дія віднімання; щоб останньою була дія ділення. Як ці зміни вплинуть на розв’язання? Доповни записи.

Слайд 13-14. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Зміни запитання так, щоб останньою була дія віднімання; щоб останньою була дія ділення. Як ці зміни вплинуть на розв’язання? Доповни записи.

Слайд 15-16. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Зміни запитання так, щоб останньою була дія віднімання; щоб останньою була дія ділення. Як ці зміни вплинуть на розв’язання? Доповни записи.

Слайд 17-20. Завдання 1. Склади та розв’яжи обернену задачу до даної: 36, 9, 32, ?, 12. Як зміна шуканого вплине на розв’язання?

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

Слайд 22-24. Завдання 2. Знайди значення сум і різниць.

Слайд 25-26. Завдання 3. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Завдання 2. Полічи від 538 до 558; від 803 до 789; від 678 до 702.

Слайд 29. Завдання 3. Наведи різні способи утворення чисел 567; 890; 400; 279. Запиши відповідні рівності.

Слайд 30. Завдання 3. Заміни числа 856; 409; 770; 993 сумою розрядних доданків.

Слайд 31. Завдання 4. Заміни кожну суму числом.

Слайд 32. Завдання 5. Згадай, як пов’язані арифметичні дії додавання і віднімання. Склади відповідні рівності на віднімання.

Слайд 33. Завдання 6. Виконай додавання і віднімання, скориставшись підказками.

Слайд 34-35. Завдання 7. Обери короткий запис до задачі 1, розв’яжи задачу 1.

Слайд 36-37. Завдання 7. Поясни короткий запис задачі 2. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 38-39. Завдання 7. Який зв’язок між задачами 1 і 2? Склади ще одну обернену задачу, у якій шуканим буде число 9.

Слайд 40-42. Завдання 8. Розв’яжи задачу. Склади і розв’яжи обернену задачу, у якій шуканим буде число 8; число 7.

Слайд 43. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 44. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 45. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні