Каталог матеріалів

Урок №90 для 1 класу з математики за С.О. Скворцовою - Готуємося до вивчення віднімання чисел 6, 7, 8, 9.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №90. Готуємося до вивчення віднімання чисел 6, 7, 8, 9.

Мета: формувати вміння додавати і віднімати числа частинами, виконувати додавання на основі переставляння доданків; здійснювати підготовчу роботу до ознайомлення зі способом віднімання чисел другої п’ятірки: на основі складу числа вчити замінювати його сумою двох доданків; закріплювати розуміння взаємозв’язку арифметичних дій додавання і віднімання; вчити віднімати від суми двох чисел один із доданків; учити ставити запитання до поданої умови, добирати до неї схему та вираз; учити розв’язувати задачі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд2. Згадай склад чисел. Які числа пропущено?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Запиши склад чисел. Доповни рівності.

Слайд4. Знайди значення сум. Із двох будь-яких рівностей на додавання склади по дві рівності на віднімання.

Слайд5. Знайди значення сум. Із двох будь-яких рівностей на додавання склади по дві рівності на віднімання.

Слайд6-9. Що залишиться, якщо від суми двох чисел відняти один доданок?

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11.  Обчисли за схемами.

Слайд12-13.  Чи зручно до меншого числа додавати більше? Яким законом додавання слід скористатися? Обчисли, запиши результати.

Слайд14. Геометрична хвилинка.

Слайд15. Фізкультхвилинка.

Слайд16. Добери до задачі відповідні схеми і вираз.

Слайд17. Постав запитання до кожної умови, усно розв’яжи отримані задачі.

Слайд18. Постав запитання до кожної умови, усно розв’яжи отримані задачі.

У Максима 6 енциклопедій. Йому подарували ще 3. Скільки ...?

У Максима 6 енциклопедій. Він подарував сестричці 3. Скільки ...?

Слайд19. Рухлива вправа.

Слайд20. У класі 5 дівчаток і 5 хлопчиків. На екскурсію поїхали 6 дітей. Скільки могло бути серед них хлопчиків і скільки дівчаток? Назви всі можливі варіанти.

Слайд21. Виміряй довжини відрізків АС, СК, КМ. Запиши результати вимірювань. Із яких відрізків складається відрізок АМ? Знайди його довжину.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Виконання інтерактивного завдання

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні