Каталог матеріалів

Урок №9 для 5 класу з етики за Мелещенко Т. В. - Яка роль чеснот у житті людини?

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

 

Конспект уроку етики за підручником «Етика». Автори: Мелещенко Т. В., Желіба О. В., Бакка Т. В., Ашортіа Є. Д., Козіна Л. Є.» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №9. Яка роль чеснот у житті людини?

Мета: з’ясувати зміст поняття «відповідальність», «совість»; пояснити чому совість називають внутрішнім регулятором моралі; обґрунтувати, як совість робить людину відповідальною; розкрити значення «золотого правила моралі»; пояснити особливості поведінки та її наслідки, моральні й етичні цінності, життєва самоідентифікація, добро, зло, моральні норми, патріотизм; розвивати інтерес до етичного самовиховання, виховувати повагу до людей та оточуючого світу, прагнення до самовдосконалення.

Очікувані результати: знає поняття «відповідальність», «совість»; пояснює чому совість називають внутрішнім регулятором моралі; обґрунтовує, як совість робить людину відповідальною; вміє пояснити та зробити правильний вибір своєї поведінки, обґрунтувати його та розуміти іншого/іншу; працює в команді, розробляє правила співжиття; мріє стати морально відповідальною людиною.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Прочитайте діалог. Що таке «читати мораль»? Чи були в тебе подібні випадки? Як ти думаєш, чому «совість мучить»?

Слайд 6. Виконай завдання.

Слайд 7-8. Поміркуй.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Порівняй норми моралі й норми права.

Слайд 11. Виконай завдання.

Слайд 12. Поміркуй. Дай відповідь на питання

Слайд 13. Граматика етики.

Слайд 14. Поміркуй. Дай відповідь на питання

Слайд 15. Виконай завдання.

Слайд 16. Виконай завдання.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. Виконай завдання.

Слайд 19. Граматика етики.

Слайд 20-21. Дай відповіді на запитання.

Слайд 22. Розумію.

Слайд 23-25. Дію.

Слайд 26. Займи позицію. Намалюй лінію на підлозі. Якщо ти відповідаєш на запитання «ТАК», то стаєш з одного боку лінії, а якщо «НІ» — з іншого. Відповідь аргументуй.

Слайд 27. Створюємо разом.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 28. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Рефлексія. Вправа «Інтерв'ю».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні