Каталог матеріалів

Урок №9 з історії України та всесвітньої історії для 6 класу за І. Щупак, О. Бурлака - Виникнення землеробства та скотарства. Неолітична революція

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Історія України Всесвітня історія» (підручник для 6 класу) І. Щупак

Урок №9. Виникнення землеробства та скотарства. Неолітична революція

Мета: визначити зміни в житті людини, які сталися в добу мезоліту; охарактеризувати процес виникнення землеробства та скотарства; розкрити суть неолітичної революції; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; математична компетентність; інформаційно-цифрова компетентність; основні компетентності у природничих науках і технологіях; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати особистість, яка здатна постійно самовдосконалюватися, адекватно і гнучко реагувати на соціальні зміни.

Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати поняття «привласнювальне господарство», «відтворювальне господарство», «неолітична революція», «ремесло», «продуктивність праці»; вміти розрізняти відмінність між привласнювальним та відтворювальним господарством; розуміти сутність і значення неолітичної революції та значення для первісних людей винайдення та упровадження землеробства і скотарства, початок обробки металів, виникнення ремесел.

 Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Вправа «Крісло автора»

Слайд 5. Фронтальне опитування

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Робота з ілюстраціями

Слайд 7. Слово вчителя

Слайд 8-13. Робота з термінами і поняттями

Слайд 14-15. Робота з підручником

Слайд 16. Гімнастика для очей

Слайд 17-18. Практичне завдання. Робота з картою

Слайд 19-20. Вправа «Крісло автора». Фронтальне опитування

Слайд 21. Робота з підручником

Слайд 22. Фронтальна бесіда

Слайд 23. Робота з ілюстраціями

Слайд 24-25. Робота в групах

Слайд 26. Online завдання

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 27. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні