Каталог матеріалів

Урок №88 для 1 класу курсу "Я досліджую світ" за Т. Гільберг - Рослини рідного краю

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку Я досліджую світ з використанням навчального посібника Т. Гільберг, С. Тарнавська, Н. Павич

Урок №88. Рослини рідного краю

Мета: ознайомити учнів із різноманітністю рослин рідного краю та поділ їх на групи; спостерігати за ними, встановлювати найпростіші зв’язки між неживою природою та рослинами; розвивати уявлення про різноманітність рослин, вміння групувати рослини за вказаною ознакою, спостережливість, увагу, пам’ять, комунікативні навики; виховувати бажання доглядати за рослинами, оберігати їх, піклуватися про природу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

 Слайд5. Чи є ліс у вашій місцевості? Який це ліс: листяний чи хвойний? Розкажіть про нього.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд6-14. Дерева та їх листочки.

Слайд15. Назвіть рослини лісу. Об’єднайте їх у дві групи.

Слайд16. Рухлива вправа.

Слайд17-25. Назвіть їстівні та отруйні гриби. Яких грибів не можна збирати? Чому?

Слайд26. Люди здавна помітили здатність деяких рослин лікувати хвороби людей і тварин. Такі рослини називають лікарськими.

Слайд27. Які із зображених рослин вам відомі? Що ви знаєте про їхні лікувальні властивості?

Слайд28. Рухлива вправа.

Слайд29. Розгляньте під час прогулянки рослину мати-й-мачуха. Дослідіть, чому рослина отримала таку назву.

Слайд30. Назвіть спочатку овочеві рослини, а потім — плодово-ягідні. Які із цих культурних рослин вирощують у вас у родині?

Слайд31-34. Розгляньте фото. До якої групи належать ці рослини?

Слайд35. Поміркуйте, чому виникла саме така назва.

Слайд36. Висновок.

Слайд37. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд38. Чи знаєте ви… Сьогодні у світі вирощують понад сім тисяч сортів помідорів, і майже всі сорти червоного кольору. Проте також є зелені, жовті, помаранчеві, рожеві та фіолетові томати.

Слайд39. Познач рослини, які можна побачити на вулицях твого міста чи села. Доповни цей перелік.

Слайд40. Рухлива вправа.

Слайд41. Розфарбуй плоди, які вирощують у садах твоєї місцевості.

Слайд42. Склади перелік овочів і фруктів, які вирощують у твоєму краї. Запиши.

Слайд43. Де що росте? Установи відповідність. Виконання інтерактивного завдання.

Слайд44. Рухлива вправа.

Підсумок

Слайд45. Виготов аплікацію «Калина».

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні