Каталог матеріалів

Урок №88-89 для 2 класу з "Я досліджую світ" за І. Грущинською - Які турботи приносить весна звірам?

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника І. Грущинської, 3. Хитрої.

Урок №88-89. Які турботи приносить весна звірам?

Мета: Ознайомити учнів зі змінами, що відбуваються в житті звірів навесні, та турботами, які з’являються у тварин навесні, формувати вміння правильно поводитися в природі; розвивати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, пізнавальний інтерес; виховувати любов до природи, інтерес до життя тварин.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Пригадай.

Слайд6. Розглянь світлини й розкажи, чим живляться впродовж року ці звірі. Чому одні звірі ведуть активний спосіб життя, а інші взимку сплять?

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8. Прокидаються звірі, які були у зимовій сплячці.

Слайд9. Довідничок.

Слайд10. Цікаво знати.

Слайд11. Слово вчителя.

Слайд12. Повінь.

Слайд13. У багатьох тварин змінюється хутро.

Слайд14. У березні народжуються зайченята.

Слайд15. Майже одночасно з зайченятами народжуються білченята.

Слайд16. У лігві вовків народжуються вовченята.

Слайд17. Поросята диких свиней народжуються в кінці березня.

Слайд18. Лисенята народжуються сліпі та безпомічні.

Слайд19. У косуль і оленів малята з’являються в травні.

Слайд20. На початку весни у потомство з’являється у лосів.

Слайд21. Дитинство у звірят — пора навчання.

Слайд22. Фізкультхвилинка.

Слайд23. Розглянь малюнки. Чому навесні слід обмежити походи до лісу?

Слайд24. Розкажи.

Слайд25. Руханка «Ведмежата на прогулянці»

Звучить музика. Діти перевальцем ходять кімнатою і зображають ведмежат – удаючи, ніби збирають ягоди, наспівують пісеньки. У цей час ведучий обрає одного гравця і, коли музика зупиняється, оголошує, що він і є старше ведмежа. Його завдання (оголошується заздалегідь): якомога швидше перевірити, чи всі ведмежата на місці, тобто торкнутися плеча кожного гравця. Після того, як він впевниться, що ніхто не загубився, гра поновлюється, а за кілька хвилин ведучий призначає іншого старшого. Гра триває до тих пір, поки всі не побувають у цій ролі. Того хто виконає завдання найшвидше, оголошують найшвидшим і найстаршим.

Слайд26. Хто чим живиться?

Слайд27-28. Де чиє дитинча?

Слайд29. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Вправа «Мікрофон»

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні