Каталог матеріалів

Урок №87 для 5 класу з математики за О. Істер - Розкладання чисел на прості множники

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 87. Розкладання чисел на прості множники.

Мета: сформувати поняття про розкладання чисел на прості множники; закріпити вміння розв'язувати завдання на розкладання числа на прості множники та знаходження всіх дільників числа; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють розв'язувати завдання на розкладання числа на прості множники та знаходження всіх дільників числа.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Математичні приклади.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-9. Основні поняття теми.

Слайд 10-11. Рухлива вправа.

Слайд 12-17. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1 - 4 рівня складності № 1008, 1010, 1012, 1013.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Завдання: Замініть «зірочки» такими цифрами, щоб рівність

7** = 5 ⋅ 7 ⋅ 11 ⋅ * була правильна.

Слайд 20. Завдання. Розв’яжіть рівняння:

(4x + 5x) ⋅ 13 = 1404;

(7x – x) : 12 = 315.

Слайд 21. Індивідуальна робота.

Завдання. Територіальна громада деякого міста налічує 40 370 жителів, 7/10 з яких — працездатні особи. Скільки працездатних осіб у цій громаді?

Слайд 22. Задачі на логіку.

Використовуючи таблицю простих чисел, знайдіть всі пари простих чисел, у кожній з яких друге число більше за перше на 2. Використовуючи калькулятор, комп’ютер, спробуйте знайти ще кілька таких пар чисел, кожне з яких більше за 1000.

Підсумок

Слайд 23. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 25. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні