Каталог матеріалів

Урок №87 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Мішані числа.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 87. Мішані числа.

Мета: сформувати поняття мішаного числа; вміння виділяти цілу частину з неправильного дробу і перетворювати мішане число у неправильний дріб; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють виділяти цілу частину з неправильного дробу і перетворювати мішане число у неправильний дріб.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-6. Математичний диктант.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7-12. Основні поняття теми.

Слайд 13-14. Рухлива вправа.

Слайд 14-30. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1 - 2 рівня складності №845, 846, 848, 851, 854, 855, 857, 858.

Слайд 31. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 32. Завдання: Запишіть:

 1) найбільший правильний дріб зі знаменником 57;

2) найменший неправильний дріб із чисельником 40.

Слайд 33. Завдання. Якими цифрами можна замінити «зірочку», щоб отримати правильні і неправильні дроби.

Слайд 34. Індивідуальна робота.

До встановлення лічильників родина Петренків платила за користування водою 590 грн щомісяця. Після встановлення двох лічильників (на холодну та гарячу воду) щомісячна сплата за воду стала складати 360 грн. Один лічильник води коштував 390 грн, а його встановлення — 150 грн. Через яку найменшу кількість місяців економія з оплати води перевищить витрати на купівлю та установку лічильників, якщо тарифи на воду не зміняться?

Слайд 35. Задачі на логіку.

Хокейна команда провела п'ять ігор, забивши у ворота суперника три шайби і пропустивши теж три. Відомо, що три гри вона виграла, одну програла і одну звела внічию. З яким рахунком закінчилася кожна з ігор?

Підсумок

Слайд 36. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 37. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні