Каталог матеріалів

Урок №86 для 6 класу з математики за А. Мерзляк - Розв’язування вправ і задач.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор А. Мерзляк)

Урок № 86.  Розв’язування вправ і задач.

Мета: сформувати поняття циліндра, конуса, кулі та їх елементів; домогтися розуміння чому ці геометричні тіла називають тілами обертання; засвоєння формул для обчислення площ бічних поверхонь; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно здійснюють розрахунки площі бічної поверхні, повної поверхні, основ відповідних геометричних фігур.

 

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ВНМ (повторення навчального матеріалу)

Слайд 5-8. Повторення навчального матеріалу теми. Завдання Мудрої сови.

Слайд 9-10. Рухлива гра. Фізкультхвилинка

Слайд 11-21. Робота з підручником. виконання завдання 1-4 рівня: № 758, 765, 766, 753, 751, 752, 750.

Слайд 22. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23. Завдання. Розв’яжіть рівняння:

1) 1/3x + 1/5x + 1/6x = 21/40; 2) 1/4x + 1/6x + 1/8х = 39/56.

 Слайд 24. Завдання. Ціну товару двічі підвищували, кожного разу на 50 %. Якою стала ціна товару, якщо спочатку вона становила 16 грн?

Слайд 25. Завдання. Зобразіть круг, поділіть його двома діаметрами на 4 рівні сектори. Скільки відсотків площі круга становить площа одного сектора.

Слайд 26-27. Завдання для найдопитливіших.

У кожну клітинку таблиці розміром 3 × 3 клітинки записують деяке число. Таблицю, у якій усі записані числа є різними, а суми чисел у всіх рядках, стовпчиках і по діагоналях є однаковими, називають магічним квадратом. Наприклад, таблиця, зображена на рисунку, є магічним квадратом. Чи існує магічний квадрат, заповнений числами, оберненими до натуральних?

Підсумок

Слайд 28. Підсумок уроку. Цікаві геометричні побудови.

Рефлексія

Слайд 29. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні