Каталог матеріалів

Урок №85 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 85. Досліджуємо задачі

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, що містять взаємопов’язані величини; удосконалювати обчислювальні навички; узагальнити план розв’язування задач на знаходження суми, на різницеве або кратне порівняння двох добутків та обернених до них задач; формувати вміння розв’язувати задачі зазначених видів, а також складати за текстом рівняння, в яких один із компонентів є виразом зі змінною, розв’язувати прості та ускладнені рівняння.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3.  Усна лічба. Виконується за картками з друкованою основою.

Слайд 4-5.  Математичний диктант.

Слайд 6.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9-14. Завдання 1. Дай відповідь на три запитання до поданої умови. 

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Завдання 1. Для кожного випадку склади та розв’яжи дві обернені задачі. Перша обернена задача. Перший випадок.

Слайд 18-19. Завдання 1. Для кожного випадку склади та розв’яжи дві обернені задачі. Перша обернена задача. Другий випадок.

Слайд 20-21. Завдання 1. Для кожного випадку склади та розв’яжи дві обернені задачі. Перша обернена задача. Третій випадок.

Слайд 22-23. Завдання 1. Для кожного випадку склади та розв’яжи дві обернені задачі. Друга обернена задача. Перший випадок.

Слайд 24-25. Завдання 1. Для кожного випадку склади та розв’яжи дві обернені задачі. Друга обернена задача. Другий випадок.

Слайд 26-27. Завдання 1. Для кожного випадку склади та розв’яжи дві обернені задачі. Друга обернена задача. Третій випадок.

Слайд 28. Пам'ятка.

Слайд 29. Завдання 2. Склади та розв’яжи рівняння.

Слайд 30. Рухлива вправа.

Слайд 31. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 32-37. Завдання 2. Постав до умови три запитання. Розв’яжи три одержані задачі. Що спільне в їх розв’язанні? Що відмінне?

Слайд 38-40. Завдання 2. Спочатку до кожної одержаної задачі склади та розв’яжи обернену задачу, у якій шуканим буде відстань, яку щогодини долали туристи після відпочинку. Що спільне в розв’язанні цих задач? Чим відрізняються розв’язання? Чому?

Слайд 41-43. Завдання 2. Потім до кожної одержаної задачі склади і розв’яжи обернену задачу, у якій шуканим буде число 2. Що спільне в розв’язанні цих задач? Що відмінне? Узагальни план розв’язування розглянутих задач.

Слайд 44-46. Завдання 3. Обери одну задачу і запиши її коротко у вигляді таблиці. Склади план розв’язування задачі. Якщо складно, то виконай аналітичний пошук розв’язання задачі.

Слайд 47. Завдання 4. Розв’яжи задачу, користуючись підказками.

Слайд 48-49. Завдання 5. Склади і розв’яжи рівняння, щоб знайти невідоме число.

Слайд 50. Завдання 6. Порівняй вирази.

Слайд 51. Завдання 7. Знайди значення виразу зі змінною: 24 : а + а ∙ 3, якщо а = 6; а = 8; а = 3.

Слайд 52. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 53. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 54. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні