Каталог матеріалів

Урок №84 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Вивчаємо геометричні фігури на площині

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 84. Вивчаємо види кутів

Мета: формувати поняття про геометричні фігури на площині. Актуалізувати знання про пряму лінію, промінь, відрізок, ламану лінію (замкнену та незамкнену), кут. Класифікувати кути на прямі, тупі та гострі. Формувати вміння визначати на кресленні прямі, тупі та гострі кути. Актуалізувати поняття трикутника, вміння визначати трикутники, що містять прямий, тупий кут, всі гострі кути. Формувати вміння зображати трикутник, в якого один кут прямий. Актуалізувати поняття периметра трикутника; вміння знаходити периметр, сторони трикутника за його периметром та довжинами інших сторін. Удосконалювати навички додавання та віднімання іменованих чисел; уміння знаходити значення виразів на кілька дій; обчислювальні навички. Формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння двох добутків та обернені до них з величинами швидкість руху, час руху, подоланий шлях. Розвивальна задача: розвивати наочно-образне мислення учнів під час визначення прямих, тупих та гострих кутів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-14. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 15. Рухлива вправа для очей.

Слайд 16-17. Хвилинка каліграфії.

Слайд 18-19. Завдання 1. Назви геометричні фігури. Розкажи про кожну з них.

 

Слайд 20. Завдання 2. Назви множину. Назви прямі кути. Розбий множину кутів на дві підмножини. За якою ознакою це можна зробити? Назви всі кути, які не є прямими. Розбий множину таких кутів на дві підмножини. Назви хоча б один кут, який більший за прямий; менший від прямого.

Слайд 21. Завдання 3. Знайди на малюнку прямі кути; гострі кути; тупі кути.

Слайд 22. Завдання 4. Назви кожний многокутник. Назви хоча б один многокутник із найменшою кількістю сторін. Запиши його елементи: вершини, сторони, кути. Як називають такі многокутники?

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

Слайд 24. Завдання 5. У трикутнику АВС кут В — прямий, ВА = 3 см, ВС = 4 см. Побудуй трикутник АВС, виміряй сторону АС. Знайди периметр трикутника АВС. Скористайся планом побудови зазначеного трикутника, який склала Оленка.

Слайд 25. Завдання 6. За кресленням і записом склади та розв’яжи задачу.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27-28. Завдання 1. Назви зображені геометричні фігури.

Слайд 29. Завдання 2. Назви всі кути, які не є прямими. Назви хоча б один кут, який більший за прямий; менший від прямого.

Слайд 30. Завдання 3. Назви множину. Назви кожний трикутник і його елементи. Назви трикутник, який містить прямий кут; тупий кут; трикутник, у якого всі кути гострі.

Слайд 31. Завдання 4. Розв'яжи задачу.

Слайд 32. Завдання 5. Знайди значення виразів.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34-35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні