Каталог матеріалів

Урок №84 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Докладний письмовий переказ тексту №2, що містить опис природи

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №84.

Тема: Докладний письмовий переказ тексту, що містить опис природи

Мета: навчити складати простий план тексту; пригадати типи мовлення; ознайомити з поняттям «відоме» та «нове»; розвивати навички визначення типів мовлення, наявних у тексті; розвивати навички вдумливого читання та докладного письмового переказу тексту; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни..

Очікувані результати: учень/учениця складає простий план; називає типи мовлення; вдумливо читає та докладно переказує текст письмово; доречно вживає прикметники у власному мовленні.

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 5-7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 9. Питання – відповідь.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Прочитайте текст. До якого типу мовлення (розповідь, роздум, опис) він належить? Знайдіть слова, що відповідають на питання який? яка? яке? які?

Слайд 12. Запам’ятай.

Слайд 13. Відновіть текст, скориставшись довідкою. Запишіть

Слайд 14. Перевір себе.

Слайд 15. Виділіть відоме синім кольором, а нове — жовтим. Які засоби художньої виразності ви помітили в тексті?

Слайди 16-18. Прочитайте текст.

Слайд 19. Гімнастика для очей.

Слайди 20-21. Робота з текстом.

Слайд 22. Творча майстерня.

Закріплення вивченого

Слайд 23. Закріплення вивченого.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Обмін думками».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні